Běhání a sex. Zlepšují vaše výkony sexuální život?

Běhání a sex
Zdroj: Shutterstock.com
Běhání a sex. Zlepšují vaše výkony sexuální život?
3.5 (70%) 4 hlas[ů]

Zatímco pravidelný pohyb zvyšuje chuť na sex, pozitivní vliv milostného aktu na naši výkonnost není jednoznačný. Jak spolu souvisí běhání a sex a dají se obě činnosti zkombinovat ve prospěch druhé?Páry, které po pár letech nicnedělání vstaly z gauče a začaly se věnovat sportovní aktivitě, zaznamenají zpravidla zvýšení libida a sexuální činnosti.

Jak běhání zlepšuje sex

Když běháme několikrát týdně, cítíme se jako světoví šampioni a nejspíš shodíme i pár kilo. Proto si připadáme (a jsme) více sexy a stoupá i naše chuť vyplavit hormon štěstí-endorfin i jinak, než sportovním výkonem.

A co si budeme povídat, pokud je naše tělo zvyklé na pravidelný sportovní výkon, méně se potíme a funíme, což ke kvalitě sexuálního života výrazně přispívá.

Pokud máme my ženy stálého partnera, jsme pro něj přitažlivější – rád nás vidí doběhnout domů vyčerpané a šťastné a mnohdy dojde na věc ještě v teniskách.

Z mužů dělá běhání lepší milence, protože snižuje pravděpodobnost výskytu erektilní dysfunkce. Ta je způsobená nesprávnou cirkulací krve. Zvýšená kardiovaskulární aktivita, jako je běh, se podílí na prevenci ucpávání tepen a zajišťuje správné proudění krve – to znamená, že krev proudí také tam, kam je potřeba a vylepšuje tak sexuální výkony.

Čtěte také: Běhání a posilování. 4 snadné cviky pro každého běžce

Jako běžci také získáme lepší vztah k vlastnímu tělu a napumpujeme tak svoje sebevědomí – proto se chceme milovat častěji a nevyžadujeme žádný sex za pološera.

Jak sex zlepšuje běžecký výkon

Běhání a sex – je vhodné být sexuálně aktivní, pokud trénujeme na důležitý závod nebo bychom měli šetřit energii?

Odpovědi odborníků nejsou jednoznačné. Sexuologové vidí běžný partnerský sex při přípravě na závod pozitivně – ve většině případů nejsou sexuální hrátky vyčerpávající a jako odreagování se při tréninku doporučují. Rekreační běžci se také shodují na tom, že skvělý sex rovná se skvělý běh a trénink s partnerem navíc (pokud běhají oba) zvyšuje vzájemnou přitažlivost.

Kdy může sex uškodit výkonu

Negativní vliv na výkon ale může být fyzicky náročná sexuální aktivita večer před závodem. Nemluvě o tom, pokud sex provádíme v noci před výkonem místo toho, abychom se pořádně vyspali.

Sexuolog Jaroslav Zvěřina také upozorňuje, že negativní vliv na výkon může mít množství sexu s novým partnerem – protože do toho dáváme všechno a třeba několikrát denně. Stejně tak sex na party s neznámým člověkem rozhodí před závodem naše soustředění. „Zde jde spíše o navozenou únavu a někdy též negativní emoce, dané problematickou nebo citově zatěžující situací, “ vysvětluje docent Zvěřina.

Běhání a sex – skvělá dvojka?

Ano! Odborníci i vrcholoví atleti se sice shodují na tom, že večer před závodem je lepší si v klidu projít trasu a nezneklidňovat svojí mysl i tělo sexuálními výkony – při hobby běhání má ale trénink pozitivní vliv na sex. Cítíme se totiž přitažlivější a toužíme po dalších endorfinech.

Vyzkoušejte běžeckou jógu. Zlepší výkony a urychí regeneraci

A jak ovlivňuje sex běhání? Minimálně – prostě jsou to dvě kardiovaskulární aktivity, které jdou dohromady. I když zvýšená sexuální činnost z vás maratonce za noc neudělá, vaše tréninky rozhodně neohrozí, naopak.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*