Menu
oBěhání.cz
Vybavení na běhání

10 hlavních komponentů pro nákup telefonu pro mobilní fotografování

Přemýšlíte o koupi nového telefonu a chcete si ho koupit za účelem focení. Četli jste spoustu recenzí, ale nevíte, co hledat, abyste zjistili, která z nich je pro vaše potřeby nejlepší. Pokud to zní jako vy, pak je tento příspěvek perfektní! V tomto příspěvku na blogu si povíme o 10 klíčových komponentech, které jsou důležité při nákupu telefonu s mobilním focením jako vaším hlavním cílem.

První věc, kterou musíte zvážit, je, jaký typ telefonu chcete? Chcete iPhone, Android? Každý z nich má své pro a proti. Například iPhony mají skvělé fotoaparáty, ale jsou dražší než některé jiné typy telefonů. Androidy mají mnoho různých typů funkcí, ale značek na trhu je tolik, že není snadné je vybrat.

Druhá věc, na kterou musíte myslet, jsou megapixely fotoaparátu telefonu. To je nejdůležitější věc, kterou je třeba zvážit před koupí telefonu na focení. Čím vyšší číslo megapixelu, tím kvalitnější snímky budou.

Třetí věc, kterou byste měli zvážit, je, kolik úložiště má telefon? Různé telefony mohou pojmout různé množství paměti. Spousta lidí ráda fotí, natáčí videa a stahuje aplikace do svých telefonů, takže je důležité na to myslet před nákupem nového mobilního fotografického zařízení. Pokud jste někdo, kdo hodně fotí nebo natáčí videa, budete se chtít ujistit, že telefon, který kupujete, má spoustu úložného prostoru.

Čtvrtá věc, kterou byste měli zvážit, je velikost clony. To je množství světla, které propustí objektiv vašeho fotoaparátu. Například clona f/22 propustí méně světla než clona f/16. Pokud jste někdo, kdo rád fotí za špatných světelných podmínek, budete chtít najít telefon s velkou clonou.

Pátá věc, kterou byste měli zvážit, je ohnisková vzdálenost. To je, jak blízko nebo daleko bude váš objekt ve vztahu k objektivu fotoaparátu, když pořizujete snímek. Delší ohnisková vzdálenost způsobí, že váš objekt bude vypadat dále, zatímco kratší ohnisková vzdálenost způsobí, že bude váš objekt vypadat blíž.

Šestá věc, kterou byste měli zvážit, je typ objektivu. Existují tři typy objektivů: standardní, širokoúhlý a teleobjektiv. Standardní objektivy jsou skvělé pro každodenní snímky, širokoúhlé objektivy jsou ideální pro krajiny a skupinové fotografie a teleobjektivy jsou skvělé pro přiblížení vašeho objektu.

Sedmá věc, kterou byste měli zvážit, je typ blesku. Existují dva typy blesků: vestavěný a externí. Telefon s vestavěným bleskem bude mít na zadní straně fotoaparátu malé světlo, které pomůže rozjasnit vaše fotografie při slabém osvětlení. Externí blesk je samostatné světlo, které můžete připevnit k telefonu a které pomůže ještě více rozjasnit vaše fotografie.

Osmá věc, kterou byste měli zvážit, je funkce stabilizace obrazu. To pomáhá zabránit tomu, aby vaše fotografie byly rozmazané, zvláště když je pořizujete při slabém osvětlení nebo v roztřesených situacích.

Devátá věc, kterou byste měli zvážit, je aplikace fotoaparátu. Zde budou uloženy vaše fotografie a jaký typ funkcí pro úpravy je s nimi spojen. Díky více funkcím budete moci své fotografie upravovat, aby vypadaly ještě lépe.

Desátá a poslední věc, kterou byste měli zvážit, je cena. Telefony se skvělými fotoaparáty se mohou pěkně prodražit, proto je důležité si rozmyslet, jaký typ telefonu chcete a kolik peněz jste za něj ochotni utratit. Pokud hledáte cenově dostupný telefon s Androidem na focení, pak sáhněte po HUAWEI P40 Lite, ten vás nezklame. Pokud hledáte špičkový android telefon i přes to, jak moc stojí, pak Huawei Mate 40 pro nebo Samsung Galaxy S21 Ultra. Pokud jste fanouškem Apple, iPhone 13 pro je ten, který možná budete potřebovat.

Huawei

Po zvážení všech těchto věcí byste měli být schopni najít telefon, který má všechny funkce a nástroje, které potřebujete pro lepší mobilní fotografii. A nakonec, pokud je to možné, zkuste před zakoupením různých telefonů pořídit několik zkušebních snímků, abyste zjistili, který z nich vám nejlépe vyhovuje.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

10 hlavních komponentů pro nákup telefonu pro mobilní fotografování