Menu
oBěhání.cz
Vybavení na běhání

Běh v rytmu hudby aneb Jak vybrat sluchátka na běhání?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

26. 10. 2020

Vypadávají z uší, nesedí nebo tlačí. Ačkoliv jsou sluchátka při běhu oblíbeným parťákem, často ho dokáží spíše znepříjemnit. Nemusíte ale hned zanevřít na poslouchání hudby – vhodným řešením mohou být bezdrátová sluchátka.

Pohodlí a bezpečí na prvním místě

Podle odborníků má poslech hudby pozitivní vliv na váš běžecký výkon. Za tónů oblíbených písniček se na pohyb údajně lépe soustředíte a snáze udržíte rytmus běhu. Aby pro vás byl běh se sluchátky na uších komfortní a také bezpečný, je ale třeba investovat do vhodného modelu. Od sluchátek na běh byste měli vyžadovat, aby vám v uších dobře seděla, nevypadávala z nich a částečně propouštěla okolní ruch. Díky tomu nebudete zcela odtrženi od okolního světa, ale naopak budete mít neustále přehled o tom, co se kolem vás děje.

Co chtít od sluchátek na běhání

U sportovních sluchátek by měl být samozřejmostí jejich ergonomický tvar, který se postará o to, že vám padnou doslova jako ulitá. Pohlídejte si také, že jsou sluchátka vyrobena ze zdravotně nezávadného materiálu, který je odolný vůči potu. Možná se tomu těžko věří, ale i uši se vám při běhu potí a nekvalitní sluchátka by vám z nich v důsledku toho mohla vypadávat. Rezignovat byste neměli ani na kvalitu reprodukce hudby – pouze dbejte na to, aby sluchátka příliš nepotlačovala okolní zvuky. Vyrážíte běhat za jakéhokoliv počasí? V tom případě u sluchátek oceníte vodotěsnost.

S kabelem, nebo bez

Ačkoliv mezi sportovními sluchátky naleznete i klasické modely s kabelem, vhodnější volbu představují bezdrátová sluchátka. Za jejich hlavní výhodu se dá považovat maximální volnost pohybu, nijak vás při běhu neomezují, jelikož přenos zvuku probíhá přes Bluetooth. Na druhou stranu je musíte pravidelně dobíjet a před jejich koupí se ujistit, že jsou kompatibilní s vaším chytrým telefonem.

Sluchátka na běhání

Wireless, nebo True Wireless?

I v kategorii bezdrátových sluchátek máte na výběr – buď můžete sáhnout po sice bezdrátových sluchátkách, která jsou ale spojená záhlavním kabelem, nebo po takzvaném True Wireless modelu, u něhož byste jakýkoliv kabel hledali skutečně marně. Zpravidla se jedná o sluchátka ve tvaru špuntu nebo pecky, která jsou běžně dodávána v pouzdru sloužícím zároveň jako nabíječka.

Chcete si i vy zpříjemnit svou běžeckou rutinu poslechem hudby nebo podcastu? Vyberte si ze široké nabídky bezdrátových sluchátek na Heurece, kde si je můžete seřadit podle oblíbenosti nebo nejnižší ceny. Konečné rozhodnutí vám ulehčí recenze ověřených uživatelů, proto se jimi nezapomeňte inspirovat.

Sluchátka na běhání
Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Běh v rytmu hudby aneb Jak vybrat sluchátka na běhání?