Menu
oBěhání.cz
Vybavení na běhání

3 důležité tipy, podle čeho vybírat sportovní podprsenku

Komerční sdělení

Komerční sdělení

15. 11. 2022

Správné vybavení a oblečení vás dokáže při tréninku či na závodu podpořit. To špatně zvolené, které někde dře nebo nesedí, jak má, může váš výkon naopak negativně ovlivnit. Věděly jste, že až 80 % žen nosí při běhání nevhodnou podprsenku? Zde jsou tři tipy, jak pořídit tu správnou.

 1.    Košíčky

Jedním z nejdůležitějších aspektů při výběru skvěle padnoucí sportovní podprsenky je správná velikost košíčků. Prsa by měla v košíčkách pevně sedět a nikde „nepřetékat“. Jakmile se na košíčkách rýsují ďolíčky nebo se krabatí, znamená to, že jsou až příliš velké.

2.    Obvod podprsenky

Dobře pasující obvod podprsenky poznáte podle toho, že se vám pod lem vejdou dva prsty, a to v případě, když je podprsenka zapnutá na nejvzdálenější háček. Lem by se zároveň neměl ani ohrnovat, ani zařezávat.

3.    Ramínka

Stejně tak by mělo být možné vsunout dva prsty mezi rameno a ramínko podprsenky. Z jakých typů ramínek máte na výběr?

●       Tenká ramínka

Tenká ramínka jsou podobně široká jako u klasické podprsenky, jejich výhoda spočívá v nastavitelnosti délky. Tato ramínka jsou vhodná na středně velké poprsí.

●       Široká ramínka

Široká ramínka většinou nemají nastavitelnou délku, zato pevně drží tvar a jistí tak prsa při každém pohybu. Tento typ se hodí na všechny typy poprsí.

●       Racerback

Racerback jsou ramínka, která se na zádech sbíhají do jednoho. Díky tomu pevně drží a navíc jsou velmi pohodlná. Též jsou vhodná na všechny tvary a velikosti prsou.

●       Ozdobná ramínka

Ozdobná ramínka skvěle vypadají a k tomu podprsenku povyšují na svrchní top. U takových podprsenek záleží na propracování a pevnosti ramínek, ale většinou sednou všem velikostem.

Pokud jste již objevily ideální podprsenku, pořiďte si ji hned v několika barvách, které budete střídat. Tím prodloužíte životnost jednotlivých kusů. Pokud sportujete čtyřikrát týdně, obměňujte svůj podprsenkový arzenál jednou za rok, jestliže cvičíte vícekrát do týdne, obnovujte ho častěji. Sportovní podprsenky rozhodně nepodceňujte, nesprávná opora prsou totiž přispívá k poničení prsní tkáně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

3 důležité tipy, podle čeho vybírat sportovní podprsenku