Menu
oBěhání.cz
Životní styl sportovců

6 varovných signálů, že váš monitor je třeba vyměnit

Je důležité sledovat, zda váš počítač nevykazuje varovné příznaky, že by mohl umírat. Jedním z prvních varovných signálů, kterého si můžete všimnout, je rozmazaná, zkreslená nebo neobvykle tmavá obrazovka. Pokud se u vás některý z těchto příznaků objeví, je možná načase pořídit si nový monitor! V tomto příspěvku na blogu probereme 6 varovných příznaků, že váš monitor umírá, a co s nimi můžete dělat.

Umírá vám monitor? Zde je šest varovných příznaků

Blikání nebo ztlumení světla

Jedním z nejčastějších příznaků, že váš monitor umírá, je, že začne blikat nebo se ztlumí světlo. To znamená, že monitor se snaží vytvářet obraz a je jen otázkou času, kdy zcela odumře. Špatné barvy displeje

Rychle se snižující jas po zapnutí

Rychle se snižující jas obrazovky je běžným problémem monitoru, který se může vyskytnout u jakéhokoli monitoru, ale některé monitory po tomto problému během několika týdnů umírají. Protože se tento příznak stal v posledních letech poněkud běžným, můžete si myslet, že když se objeví, stačí monitor vyměnit. Není to vždy pravda, nicméně pokud váš počítačový monitor umírá, pak se brzy poté, co se objeví rychlé snížení jasu obrazovky, mohou začít objevovat další příznaky, což znamená, že je čas na okamžitou výměnu!

Vypadající nebo zkreslené barvy

Jedním z nejčastějších příznaků, že monitor umírá, je, když barvy začnou vypadat zkresleně. To může být známkou toho, že monitor brzy zcela zhasne, takže pokud si toho všimnete, je čas monitor vyměnit.

Prázdná obrazovka, ale počítač stále běží

Pokud se počítač sám vypne a zobrazí prázdnou obrazovku, ale na pozadí stále běží napájení. To znamená, že je problém buď s monitorem, nebo s pevným diskem. K vypnutí monitoru dochází především z důvodu přehřátí a nedostatečného napájení. Staré CRT monitory jsou možná na teplo náchylnější než moderní ploché displeje. Pokud se monitor příliš zahřeje, může dojít k přerušení jeho obvodů, což způsobí automatické vypnutí systému, aby nedošlo k poškození vnitřních součástí. Kromě toho mohou závady na základní desce způsobit nepředvídatelné vypnutí monitoru. To znamená, že monitor je na odchodu.

Obrazovka má „mrtvé“ pixely

Pokud se displej vašeho monitoru skládá z několika pixelů, které jsou buď trvale zapnuté, vypnuté, nebo mezi nimi (tyto pixely se označují jako mrtvé pixely), znamená to, že s panelem LCD není něco v pořádku. Tento druh problémů bohužel nelze opravit a obvykle vyžadují nový počítačový monitor. Dalším příznakem může být nerovnoměrné podsvícení, kdy se jedna část zdá být jasnější než jiná – někdy se totiž takové problémy mohou objevit, i když ve skutečnosti žádné špatné/defektní části nejsou… ale i tak je třeba je opravit!

Prasklé nebo rozbité sklo

Pokud se na obrazovce počítače objeví praskliny nebo trhliny, je načase zvážit její výměnu. Rozbité sklo může způsobit zranění a může poškodit jakékoli jiné zařízení v jeho blízkosti, pokud na ně něco spadne. Váš monitor může být také neopravitelně poškozen. Pokud se tak stalo, není důvod, proč si okamžitě nepořídit nový, protože oprava prasklých LCD monitorů vyžaduje speciální odborné znalosti a vědomosti, které většina lidí nemá. Je lepší neriskovat s takto drahou elektronikou, protože k nehodám dochází neustále, zejména když používáme telefon při jiné činnosti, jako je například vaření nebo řízení, kdy potřebujeme mít obě ruce volné pro maximální bezpečnost

Pokud se u vás projevuje některý z těchto příznaků, je čas monitor vyměnit. Může se jednat o nákladnou záležitost, ale vyplatí se, aby váš počítač fungoval bez problémů. Před nákupem se nezapomeňte poohlédnout po nejlepší ceně a porovnat různé modely. Pokud hledáte nový monitor, proč nezkusit a nevybrat monitor huawei mateview gt 34 palců?

Pohlcující hraní v té nejlepší kvalitě s monitorem MateView GT, který je vybaven mimořádně širokým 34palcovým VA panelem s rozlišením 3440 x 1440 bodů a maximální obnovovací frekvencí 165 Hz! Monitor má také křivku 1500R pro pohlcující zážitky ze sledování. K tomu všemu je doba odezvy tohoto skvělého displeje udávána jako 4 ms G2G a zároveň podporuje technologii AMD FreeSync, která snižuje trhání obrazovky při hraní her nebo sledování videí – MateView GT je pro hráče obrovským skokem vpřed.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

6 varovných signálů, že váš monitor je třeba vyměnit