Menu
oBěhání.cz
Vybavení na běhání

6 věcí, které musí mít ve své výbavě každý milovník fotbalu

Komerční sdělení

Komerční sdělení

30. 11. 2020

Patříte mezi zaryté sportovce, kteří žijí běháním i fotbalem? Nebo sháníte pro fotbalového nadšence ten pravý dárek? Přinášíme vám tipy na sportovní pomůcky, které ve výbavě fotbalisty rozhodně nesmí chybět.

1. Kopačky

Každá výbava začíná a končí perfektní fotbalovou obuví, která se správně přizpůsobí noze a dokáže udržet tempo s hráčem. Kvalitní kopačky jsou zkrátka základ. Ještě než začnete vybírat konkrétní značku a velikost obuvi, promyslete, který typ kopaček se vám bude hodit. Mohou to být klasické kolíkové kopačky, lisovky s jednolitou podrážkou, lisokolíky, nebo turfy vhodné na hřiště s umělým trávníkem. Profesionální kopačky Adidas predator jsou velmi pohodlné a ideální na zatravněný povrch.

2. Chrániče

Bez chráničů se podle pravidel žádný fotbalový zápas neobejde. Holenní kost pod kůží nechrání okolní svaly, a proto je náchylnější ke zranění, které bývá velmi bolestivé. Pro začátek je důležité rozhodnout se, který typ chráničů si chcete pořídit. Součástí prvního typu je i ochrana kotníků. Druhý typ chráničů kotníky nechrání, ale zato disponuje nastavitelným páskem k utáhnutí kolem lýtka. Ve výsledku záleží jen na tom, který typ chrániče vám přijde pohodlnější.

3. Funkční prádlo

Zarytí fotbaloví nadšenci si chodí zakopat celoročně. Proto je pro ně zejména v chladnějších měsících ideální termoprádlo s dlouhým rukávem, které rychle odvádí pot a zároveň udržuje tělo v teple. Do parných dní je vhodné funkční prádlo z chladivých a prodyšných materiálů.

4. Ochrana hlavy

Každý fotbalista ocení, když bude v případě potřeby moci sáhnout po teplé čepici nebo nákrčníku. Během zimy je ochrana hlavy a krku stejně důležitá jako funkční mikina a bunda. Máte dlouhé vlasy, které vám během hry neustále překáží? Nezapomeňte si pořídit čelenku, která udrží poletující hřívu mimo obličej.

5. Brankářské rukavice

Rukavice jsou často přehlížené, avšak ve skutečnosti mohou mít obrovský vliv na brankářův výkon. Brankářské rukavice chrání ruce i prsty před možným zraněním a poskytují hráči potřebnou oporu. Při výběru dbejte na správnou velikost, která se určuje podle obvodu dlaně bez palce v centimetrech. Pokud si chcete vybrat skutečně kvalitní rukavice, všímejte si bezpečnostních prvků. Hodit se vám budou funkční tlumící materiály, které dokážou poskytnout lepší kontrolu nad míčem a zabránit možnému zlomení prstů.

6. Taška na boty a oblečení

Abyste mohli své fotbalové vybavení snadno vozit na tréninky, oceníte praktickou tašku, batoh nebo menší vak na záda. Velikost volte podle toho, zda s sebou vozíte kompletní výbavu, nebo si vystačíte jen s minimem.

 

A co nesmí chybět ve vaší fotbalové výbavě?

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

6 věcí, které musí mít ve své výbavě každý milovník fotbalu