Menu
oBěhání.cz
Jak běhat

Běhejte i na dovolené u moře

I když doba dovoleným v exotice zrovna nepřeje, můžete alespoň plánovat. Přemýšlíte, kam vyrazíte na první dovolenou k moři? Kromě lenošení na pláži si dopřejte také aktivní fyzický relax. Přinášíme tipy, jak běhat na dovolené u moře.

Aktivní dovolená s sebou nese i rizika

Až se budete rozhodovat, kam pojedete k moři, nezapomeňte na cestovní pojištění. To vás v případě úrazu chrání před mnohdy vysokými poplatky za léčbu v zahraničí. Jako aktivní sportovci počítejte s vyšším rizikem úrazu – vymknutý kotník, odřená kůže po pádu nebo zranění Achillovy šlachy jsou celkem běžné. S výběrem vám pomohou weby zaměřené na srovnání cestovního pojištění od různých pojišťoven.

Běh v písku a v horkém počasí

Lákavá představa dovolené v tropickém ráji nemusí nutně znamenat jen polehávání na lehátku a osvěžení ve vlnách. Volný čas můžete využít také k nazutí běžeckých bot. Na co se před vyběhnutím zaměřit?

Neobvyklý povrch – písek

Písek je zrádný a popravdě je jako terén celkem obtížný. Pokud běháte naboso, můžete vyzkoušet mokrý písek podél hranice moře. Bývá ale dost tvrdý, proto si dejte pozor na možné přetížení šlach. Jestli chcete běžet delší úsek, nazujte boty a držte se nejlépe po zpevněných cestách podél pláže, případně zkuste mokrý písek.

Horké a větrné podnebí

U moře bývá silný vítr, který by vám mohl sportování zkomplikovat. Vyrazte raději proti větru, ať vás při zpáteční cestě tlačí do zad. Na pomoc proti poletujícímu písku si vezměte šátek a ochranné brýle.

Počasí v letních resortech se vyznačuje pálícím sluncem. Vyhněte se zdravotním komplikacím a dodržujte zejména pitný režim a ochranu před slunečním svitem (krém s UV faktorem, čepice, vhodné oblečení). Běhat jděte nejlépe brzy ráno nebo večer, kdy je vzduch chladnější. Nepřeceňujte své síly, ať stihnete doběhnout zpět před vlnou veder, nebo nočním chladem.

Dovolená neznamená lenošení

Opravdoví sportovci se nedokážou vzdát svého koníčku ani přes letní dovolenou. Naštěstí to není potřeba – stačí dodržovat základní pravidla běhu v teplém prostředí s neobvyklým terénem. Hodně pijte, chraňte se před sluncem a berte dovolenkové běhání spíše jako relaxaci než závod.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Běhejte i na dovolené u moře