Menu
oBěhání.cz
Jak běhat

Běžecké cvičení: Průvodce pro začátečníky

Udržování v kondici je nutnost, kterou vyžadujeme. V důsledku toho nám cvičení pomůže dosáhnout našich fitness cílů. Běhání je jednou z nejzákladnějších a zároveň účinných forem cvičení.

Jogging je méně náročná forma běhu, která je pohodlnější než běh. Nemusíte vynakládat velké úsilí, abyste jeli tak rychle a tak daleko, jak jen můžete. Toto cvičení zvyšuje krevní oběh, pomáhá při odstraňování toxinů a jiných odpadních látek z těla pocením, spaluje tuky a kalorie a zvyšuje spotřebu kyslíku.

Běhání není namáhavá činnost; může to udělat každý. Tento druh fitness režimu můžete začlenit do své každodenní rutiny, aniž byste museli navštěvovat posilovnu.

Sepsali jsme některé položky, které byste si měli připravit, pokud si chcete jít zaběhat do okolí nebo jinam.

Věci, které je třeba připravit na běžeckou rutinu

Běhání funguje, i když mu věnujete méně času. Zde jsou některé ze základních věcí, které se musíte připravit, abyste mohli začít své fitness cíle.

1. Oblečení

Musíte najít to nejlepší oblečení, díky kterému bude vaše běhání pohodlné.

Volné lehké oblečení je ideální pro běhání, protože umožňuje tělu volně dýchat a pohybovat se. Mnoho oblečení prodává oblečení určené pro toto cvičení, aby snadno absorbovalo pot, aniž by se cítil nepohodlně.

Bavlně byste se měli vyhýbat, protože saje pot a můžete se cítit mokrá a nepohodlná.

Pokud jde o vaši obuv, vyberte si boty, které perfektně a pohodlně padnou, aby vás při lehkém běhu nebolelo. Dobré běžecké boty by vám měly dobře fungovat. Vyhněte se však nošení sandálů nebo pantoflí.

2. Gadgety

Chcete-li dosáhnout lepších výsledků a sledovat svou běžeckou aktivitu, musíte mít fitness tracker. Toto zařízení sleduje vaše kroky, tepovou frekvenci a aktivitu kyslíku, pokud děláte správnou věc.

Huawei Watch 3 jsou vhodným zařízením, které vám může pomoci na vaší cestě. K dispozici je vestavěný GPS, který můžete využít, pokud nejste zcela obeznámeni s vaší trasou.

Pokud ho máte, můžete také použít své druhé nositelné zařízení k měření svého zdraví a přimět vás poslouchat hudbu, abyste odvrátili čas. Postačí i váš telefon!

4. Ručníky a voda

Před běháním se ujistěte, že máte při cvičení s sebou lehký ručník a vodu.

Voda

Voda je nezbytná k tomu, abyste byli neustále hydratovaní. Po cestě můžete narazit na dobré místo pro běhání bez vodní fontány, která by uhasila žízeň. Vezměte si s sebou lehký pohárek, abyste potlačili svou žízeň.

Ručník

Pokud se budete nadměrně potit, vezměte si ručník. Odstraňuje přebytečný pot, který může občas vést k nepohodlí. Vyberte si ručník, který je lehký a savý.

4. Peníze

Musíte si s sebou vzít nějakou hotovost. Kdo ví, možná vás něco chytne, nebo budete mít chuť na jídlo po běhání a chcete něco sníst. Je to skvělý nápad nosit s sebou v případě nouze nějakou hotovost.

5. Připravte své tělo

Jak začít běhat

Před běháním se ujistěte, že máte dostatek spánku a lehké jídlo, aby se cvičení dobře provádělo. Při dostatečném odpočinku a zdravém jídle budete vybaveni na další běhání.

Nejlepší by bylo dělat lehké protahování, skákání a další cvičení 5 až 10 minut před běháním. Tento přípravek pomůže uvolnit a uvolnit ztuhlé svaly, čímž snížíte riziko zranění. Začněte chůzí po dobu tří až čtyř minut, po které následuje minuta joggingu. Jak budete postupovat, můžete začít prodlužovat své běhací vzdálenosti.

Závěr

Na běhání není těžké se připravit. Aby to fungovalo lépe, vždy nejprve připravte svůj psychický stav a naplánujte si cíle cvičení. Běhání může být přínosem i pro ty nejrušnější pracovní plány.

Pokud chcete začít běhat, výše uvedené návrhy vás navedou správným směrem. Klíčem k lepšímu a zdravějšímu životnímu stylu je vytrvalost a důslednost.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Běžecké cvičení: Průvodce pro začátečníky