Menu
oBěhání.cz
Vybavení na běhání

Běžecké doplňky. Vybavení, co vám nesmí chybět

Lenka Rejfířová

Lenka Rejfířová

11. 1. 2018

Máte vše po ruce a nic vás nepřekvapí – vsaďte na běžecké doplňky, které udělají z vašich výběhů ještě větší potěšení. Běžecká ledvinka, čelovka, pouzdro na mobil či běžecký batoh jsou dobrými pomocníky při každém tréninku.

Běháte už nějaký ten pátek a nejspíš je to sport, který už vám zůstane navždy? Vyberte si běžecké doplňky podle vašeho stylu.

Běžecké doplňky – aby váš běh neměl chybu

Doplňky na běhání koupíte v každém sportovním obchodě nebo v běžeckých speciálkách. Pamatujte na to, že důležité jsou hlavně pohodlnost a užitek, až potom design.

Běžecká ledvinka

Používá ji snad každý běžec, který dává přednost umístění důležitých věcí u pasu. Ledvinka by měla být lehká a z lehce očistitelného materiálu, s průduchy pro proudění vzduchu. Do ledvinky uložíte mobil, klíče i drobné peníze na občerstvení či průkazku na hromadnou dopravu.

Pouzdro na mobil na běhání

Sportovní pouzdro na ruku, které se většinou upevňuje na paži, je skvělou vychytávkou, pokud používáte mobil jako sporttester a chcete si rychle ověřit svoje tempo nebo zbývající čas tréninku. Skládá se z opasku na ruku a průhledného pouzdra.

Před nákupem se přesvědčte o tom, že přes pouzdro lze ovládat obrazovku vašeho telefonu. Pouzdro má většinou vývod pro protáhnutí sluchátek, ale ne všem běžcům sluchátka přes ruku vyhovují – je třeba dlouhý kabel, aby vás neomezovaly v pohybu.

Čelovka na běhání

Milujete noční běh nebo se chystáte na jeden z českých nightrunů? Čelová svítilna by ve vašem běžeckém vybavení neměla chybět. Co by měla umět ta nejlepší čelovka na běhání? Především dosvítit daleko a nemírnit svítivost už při lehkém vybití baterky. Proto vsaďte při výběru čelovky raději na ověřené značky, které na přístroji uvádějí správné parametry svítivosti.

Důležité pro běh se světlem je také lehkost čelovky a pohodlnost uchycení na hlavě.

Flipbelt – koupit či nekoupit

Běžecké doplňky můžou být i stylové! Důkazem je tunelový pás Flipbelt. Jedná se o takovou vychytanější ledvinku. Upevňuje se v pase a jeho výhodou je, že potřebné věci jako klíče, občanku, peníze i mobil a sluchátka můžete rozprostřít po celém obvodu tohoto speciálního tunelu. Díky tomu pás při běhu nehopsá.

Navíc je Flipbelt vyroben z materiálu, který odvádí pot. Skvěle padne a je dostupný v několika barvách. Chybičkou na kráse je cena: stojí okolo 700 Kč.

Běžecký batoh

Pokud máte raději vaše nezbytnosti při běhu na zádech, vaše běžecké doplňky můžete rozšířit o ultralehký batůžek od některé z renomovaných sportovních značek: běžecký batoh asics je zajímavou volbou, na zádech ho ani necítíte.

Další možností je běžecký batoh s hydrovakem, díky kterému bude vaše hydratace během tréninků snadná a rychlá. Kam pro běžecký batoh? Decathlon nabízí se svojí značkou Kalenji dobrý poměr cena-kvalita.

Běžecké boty. Vybírejte podle došlapu i šířky nohy

Běžecký batoh je skvělý na dlouhé vzdálenosti: máte po ruce vodu i pár energetických tyčinek či gelů, lehkou běžeckou bundu či sluneční brýle.

Běžecký sporttester – běžecké hodinky pro náročné

Pokud chcete přesné sledování svých běžeckých tréninků, zvažte investici do běžeckých hodinek. Kromě měření tepu umí také naprogramovat chytré tréninky anebo vás díky GPS nasměrovat tam, kam máte namířeno (či vrátit vás domů, když se ztratíte).

Ohodnoťte tento článek:
3,2
Právě čtete

Běžecké doplňky. Vybavení, co vám nesmí chybět