Menu
oBěhání.cz
Jak běhat

Běžecký trenér. Vyplatí se individuální běžecký trénink?

Lenka Rejfířová

Lenka Rejfířová

12. 12. 2017

Jak může běžecký trenér vylepšit váš běh? A k čemu jsou skupinové výběhy či kurzy běhání? Zjistěte, s čím vám může pomoci individuální běžecký trénink a tréninkový plán.

Kurzy běhání, skupinové výběhy ve vašem městě nebo profesionální běžecký plán na míru: to vše vám může pomoci k ještě lepším výsledkům.

Individuální běžecký trénink – pro koho je určen

Každý jsme jiný. To platí pro život i pro běh. Běžecký trenér dokáže individuálně posoudit naši techniku a doporučit zlepšení, co se rychlosti, vytrvalosti či postoje těla při běhu týká. Všimne si případných chyb, které při pohybu v terénu děláme. Také nám může vypracovat běžecký plán na míru, podle nějž můžeme dosáhnout našich sportovních vcílů snadněji.

Běžecký trenér nám tak pomocí individuálního tréninku a posouzení může pomoci jak v běžeckých začátcích, tak při přípravě na důležitý závod. Získáme cenná doporučení a orientaci, co se týká běžeckého sportu, našich dispozic i možností tréninku.

Soukromá běžecká konzultace ale samozřejmě něco stojí. Průměrně se ceny za jeden výběh s profesionálním trenérem pohybují kolem 500 Kč, ale zaplatit můžete i 3 500 Kč, například v Běžecké škole otce českého běhu, Miloše Škorpila.

Individuální běžecký trénink vs. skupinové výběhy

Stojí ale takový individuální výběh za to? Podle našeho názoru je dobré mít názor odborníka – ten ale můžete získat také na skupinových výbězích, kdy trénink často vede profesionální běžec. Narozdíl od individuálního tréninku se trenér nebude věnovat po celou dobu jen vám, ale můžete ho požádat o posouzení vašeho stylu a získat tipy pro efektivnější trénink. Zdarma, pokud se jedná o výběhy se skupinou z Rungo.cz anebo za členské poplatky, např. u Running mallu.

Kurz běhání – Praha i Brno nabízejí skvělé tréninky

Pokud si nechcete platit běžeckého trenéra, ale přesto byste rádi posunuli svůj běh na vyšší level, vyzkoušejte kurz běhání. Praha, Brno i Olomouc nabízejí běžecké kurzy, které mají trvání od dvou měsíců po půlrok či rok. Naučíte se na nich skvělou techniku, zrychlení a získáte doporučení pro efektivní tréninky i mimo ty skupinové.

Čtěte také: Kde běhat v Brně. Poctivé traily i romantické lesoparky

Běh v partě vás navíc bude bavit a poznáte nové lidi. Cena skupinových běžeckých kurzů je také nižší, než u individuálních běžeckých tréninků.

Běžecký trenér – individuální běžecký plán

Pokud ale chcete využít odborných rad pro sestavení běžeckého plánu na míru, běžte do toho! Trenér vyvtvoří tréninkové jednotky podle vašeho životního stylu a cílů, kterých chcete v běhu dosáhnout. Nemusí to být vždy příprava na závod, konzultovat můžete i ztrátu přebytečných kil pomocí běhu či chůze anebo dostání se zpět do běžecké kondice po delší pauze či po zranění.

Čtěte také: Trénink na 5 km. Jak uběhnout a užít si první závod

Cena za měsíční běžecký plán se pohybuje kolem 800 Kč, při plánu na více měsíců lze získat množstevní slevu.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Právě čtete

Běžecký trenér. Vyplatí se individuální běžecký trénink?