Menu
oBěhání.cz
Vybavení na běhání

Chuť a správná výbava: základní prvky každého sportu

Chuť a nadšení do hry je základním stavebním kamenem při provozování aktivity jakéhokoliv druhu. Stejně tak je tomu u sportu. V případě některého sportu ale pouze to nestačí a k chuti musíte přidat i správné vybavení. Tentokrát se zaměříme na fotbal, evergeen mezi aktivitami napříč generacemi.

Bez správného vybavení to nepůjde

Profesionální fotbal se neobejde bez správného gearu, to je jisté. Ale ani kopaná na sídlišti už dávno není taková, co byla za dob našich dědečků. Právě i na tenhle fotbal potřebujeme ty správné kopačky. V cvičkách to zkrátka nepůjde, v módní obuvi si akorát tak zaděláme na úraz nebo přinejmenším na pozvolné ničení chodidla a pohybového aparátu. Boty jsou zkrátka základ. Vyplatí se zainvestovat do známých a prověřených značek. Mnoho z fotbalových nadšenců neodolá kopačkám Nike, které jsou svojí konstrukcí a designem světovými favority. A ví to i nemálo profesionálních fotbalových hvězd. Stačí si zapnout televizní obrazovky a naladit sportovní kanál.

Vychytej to!

Všichni si pamatujeme roky školou povinné, kdy do brány stačilo mít postavu, jež byla dostatečně rychlá a pružná a která vydržela nejednu silnou ránu střílejícího hráče. Tyto roky jsou ale dávno pryč, a brankář musí mít více než to. Základem správného brankáře, ať se hraje před bytovkou nebo na stadionu, jsou kvalitní brankářské rukavice, které vychytají téměř vše. Mezi brankářskými rukavicemi se vyjímá značka BU1, která je oblíbená pro svůj český původ a kvalitu. Vyráběné jsou v mnoha druzích šití, použitého latexu, s různým odpružením a schopností úchopu. Rukavice vynikají i tím, že z nich ruce nevytáhnete promočené potem – jsou totiž vyráběny ze speciálního materiálu, který lépe „dýchá“.

Nenechte se na hřišti zahanbit a pořiďte si zmíněné fotbalové vybavení. Většinu ze zmíněných lze sehnat za velice příznivé ceny a v porovnání s kvalitou jde o „trefu do černého“, s kterým budete mít ten správný „tah na branku“.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chuť a správná výbava: základní prvky každého sportu