Menu
oBěhání.cz
Hubnutí a běhání

Jak dlouho běhat na orbitreku. Trénujte a hubněte

Orbitrek je stroj pro kardio cvičení, při kterém můžete zažít pohyb, který je odlišný od chůze i běhu. Je skvělý na spalování kalorií a můžete si nastavit různou obtížnost pohybu. Jak dlouho běhat na orbitreku pro účinné hubnutí?

Orbitrek, neboli krosový eliptický trenažér, je nástrojem pro kardio cvičení doma nebo v posilovně. Trénink na orbitreku kombinuje pohyby, které využíváme při jízdě na kole a běhu na lyžích.

Výhody orbitreku

Cvičení na orbitreku nezatěžuje klouby, protože při něm nedochází k silným nárazům (jako při běhu). Proto je vhodný také pro osoby s nadváhou. Protože při cvičení na orbitreku zapojujeme i paže, zvyšujeme energetický výdej a dochází tak ke spalování kalorií.

Běžecký pás. Jeho výhody a jak na něm trénovat

Jak dlouho běhat na orbitreku

Na orbitreku bychom se měli pohybovat v aerobním pásmu, tedy udržet hodnotu 65-75% naší maximální tepové frekvence. Pro hubnutí je dobré cvičit 5x týdně 40 minut. Cvičení na orbitreku kombinujte s chůzí na čerstvém vzduchu, během anebo posilovnou. Při aktivním kardio pohybu 5 dní v týdnu můžete v závislosti na tělesné kondici zhubnout zhruba 3 kg za měsíc. Pohyb kombinujte se správnou stravou bohatou na komplexní sacharidy (celozrnné výrobky, rýže, sladké brambory, quinoa), bílkoviny a zdravé tuky (ořechy, rostlinné oleje, avokádo, ryby).

Pro udržení kondice, pokud se věnujete jiným sportům, používejte orbitrek dvakrát týdně 60 minut.

Běhám a přibírám. 7 možných příčin vašich kil navíc

Kromě klasického pohybu na orbitreku můžete využít také jízdu vzad – začněte tlakem zadní nohy a automaticky se začnete pohybovat směrem vzad. Při jízdě vzad nikdy nepouštějte madla na ruce, vždy se aktivně přidržujte a tělo držte zpříma.

Jak dlouho běhat na orbitreku – zvýšení intenzity

Poté, co zvládnete jízdu na orbitreku, je dobré občas zvýšit odpor pomocí setrvačníku na stroji. Tak budete muset vydat více energie a spálíte více kalorií.

Jak začít běhat. Tréninkový plán a tipy pro začátečníky

Střídáním nižší a vyšší intenzity si můžete sami vytvořit a regulovat skvělý intervalový trénink, účinný při hubnutí i tréninku rychlosti a síly.

Ohodnoťte tento článek:
3,8
Právě čtete

Jak dlouho běhat na orbitreku. Trénujte a hubněte