Menu
oBěhání.cz
Životní styl sportovců

Fitness jako cesta ke spokojenému a šťastnému životu

Komerční sdělení

Komerční sdělení

14. 11. 2022

Nadmíra práce a povinností nás často vede k tomu, že zanedbáváme pravidelný pohyb. Existuje přitom hned několik prokázaných benefitů, které potvrzují, že dostatečná aktivita vede ke značnému zlepšení kvality našeho života. Proč byste se tedy měli začít pravidelně hýbat?

Fitness jako životní styl

Fitness není jen o zvedání těžkých činek, hodinách strávených v posilovně a přísné dietě. Fitness představuje souhrn sportovních aktivit a životního stylu, který má za cíl zlepšit tělesnou kondici, zdatnost, držení těla i psychickou pohodu. Pokud je navíc aktivní životní styl i vaším koníčkem, jistě oceníte širokou nabídku produktů GymBeam, ve které například naleznete proteinové tyčinky, vitamíny, probiotika, spalovače tuků, kloubní výživu nebo masážní pistoli pro uvolnění těla.

Pohybem ke štěstí

Není žádným tajemstvím, že jakmile své tělo řádně rozpohybujete, velmi rychle ho tím nastartujete. Organismus se totiž náhle ocitá v situaci, která pro něj není zcela běžná, a začne tak produkovat endorfiny, neboli hormony štěstí. Právě endorfiny přitom pomáhají zlepšovat duševní zdraví, snížit stres a zahnat pocity úzkosti a deprese. Aby tělo začalo vyplavovat hormony štěstí do těla, stačí mu k tomu jen několik minut zvýšené pohybové aktivity. Jakmile se začneme hýbat pravidelně, vaše tělo sníží produkci stresových hormonů adrenalinu a kortizolu. Stres tím sice zcela nevymizí, ale tělo se najednou dokáže mnohem lépe uklidnit.

A i když se to může zdát nereálné, fyzická aktivita dokonce zahání únavu a dodává tělu energii. Existují přímo studie, které rovněž říkají, že fyzická aktivita napomáhá k rychlejšímu usínání a kvalitnějšímu spánku. Ovšem pozor. Cvičit by se nemělo těsně před spaním, neboť byste tím mohli dosáhnout zcela opačného efektu.

Zdravé sebevědomí

Čím dál více se v posledních letech naše společnost potýká s nejrůznějšími psychickými problémy. Právě pravidelný pohyb přitom napomáhá ke zlepšení nálady, zbavení se stresu, k hubnutí a růstu zdravého sebevědomí a sebelásky. S tím, abyste se cítili krásní, vám pak navíc mohou pomoci i nejrůznější kosmetické produkty, které nyní můžete díky Black Friday pořídit s výraznou slevou. Ať už vám tedy zlepší den procházka přírodou, hodina v posilovně nebo nový parfém, to nejdůležitější je, abyste se cítili skutečně dobře.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fitness jako cesta ke spokojenému a šťastnému životu