Menu
oBěhání.cz
Běžecké závody

I na této olympiádě mohou být naši úspěšní

Hodně fanoušků zimních sportů si myslí, že na této olympiádě české barvy příliš zářit nebudou, alespoň ne v porovnáním s minulými hrami.

Nicméně i v současnosti máme pár želízek v ohni. Když se vše sejde, jak má, úspěch se může dostavit.

Ledecká je ve formě

Je pravda, že s nešťastným zraněním Evy Samkové a nízkou formou Sáblíkové se víceméně můžeme spoléhat už jen na jednu jistotu, i sice Ester Ledeckou. Ta minule vyhrála zlato nejen v paralelním slalomu na prkně, ale byla skvělá i na lyžích, což vůbec nebyla a není její prioritní disciplína.

I tento rok se dá předpokládat její dominance na snowboardu a zisk medaile, ideálně zlaté, nicméně ani na lyžích není bez šancí, jelikož v posledních měsících se ve sjezdovém lyžování umisťovala hodně vysoko.

Možná to cinkne i v hokeji

Co si budeme povídat. Zimní olympijské hry většina našinců v posledních dvou desetiletích sledovala hlavně díky hokeji. Turnaj v ledním hokeji na ZOH bude probíhat i letos, avšak už podruhé za sebou bez největších světových hvězd z NHL.

Vzhledem k tomu, že v nejlepší soutěži světa již nemáme dostatečné množství borců, nám tato situace na ZOH 2022 docela nahrává. Srovnávat se letos budou hlavně hráči hrající v evropských ligách, což je pro nás rozhodně výhoda.

ZOH Peking tak může být dalším velkým turnajem po hodně dlouhé době, kde existuje naděje na dobré umístění. Medaile v hokeji letos skutečně není tak vysoko, jak se mohlo ještě před pár měsíci zdát.

Jiné časové pásmo

ZOH Peking bude většina našinců sledovat hlavně ve večerních, případně nočních hodinách. Čína se totiž nachází ve zcela jiném časovém pásmu než naše země. Každý by si tak měl pořádně nastudovat program ZOH v Pekingu a podle toho se zařídit. Mnohé disciplíny budou totiž probíhat i okolo brzkých ranních hodin našeho času.

Časový posun Peking je docela velký. Každý zájemce o sledování jednotlivých disciplín by si tak měl vždy přičíst osm hodin, aby věděl, kdy zasednout k televizi.

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

I na této olympiádě mohou být naši úspěšní