Menu
oBěhání.cz
Vybavení na běhání

Ideální sluchátka na běhání? Zkuste Walkman Sony WS623 s mp3 přehrávačem

Martin Peška

Martin Peška

18. 10. 2017

Legendární značka Walkman příští rok oslaví neuvěřitelných 40 let od svého vzniku. Pravděpodobně každý si při jejím vyslovení vzpomene na přenosný hudební přehrávač nejprve ve formě kazety, později CD. Od té doby se samozřejmě mnohé změnilo a dnes po označením Walkam Sony WS623 můžete koupit výborná sportovní sluchátka s integrovaným mp3 přehrávačem.

Pokud patříte mezi hudební fandy, kteří bez hudby neudělají krok, pravděpodobně se potýkáte s nepohodlným taháním telefonu při běhání, nepraktickým kabelem ke sluchátkám a možná vám vadí i špatná kvalita zvuku ve chvíli, kdy se zapotíte a pot vám nateče pod pecky sluchátek.

To byl i můj případ. Kromě toho, že jsem při běhání přehazoval telefon z ruky do ruky, tak jsem si alespoň jednou za čtvrt roku přetrhnul „kabílek“ od sluchátek a potýkal se s tím, že sluchátka fakt velmi špatně drží v uších, minimálně po chvíli běhu, kdy mi do uší „nateče“ pot. Věřte nebo ne, chlápek s 90 kg živé váhy se při běhání zákonitě zapotí.

Pak se mi do rukou dostal novodobý Walkman. Lehká, bezdrátová sportovní sluchátka s mp3 přehrávačem, která si mne okamžitě získala nejen díky své značce, ke které má pravděpodobně každý alespoň nostalgický vztah, ale zejména svou lehkostí.

Součástí balení novodobého Walkamanu je slušná zásoba silikonových nástavců různých velikostí. V uších drží jako kdyby byly jejich součástí. Prostě jako sluchátka, co vám jednoho dne vyrostla z uší a jejichž kvalita zvuku uspokojí i takové blázny jako jsem já, kteří vyběhnou se sluchátky přehrávající audioknihu nebo podcast, při kterém si nechcete nechat uniknout jediné slovo.

Sluchátka vám zašpuntují uši naprosto dokonale, což by minimálně pro ty z nás, kteří při běhání křižují nějaké dopravní tepny, mohlo představovat riziko nehody. Proto Walkman umožňuje mód „Ambient Sound“, který pomocí mikrofonů na obou sluchátkách přehrává ve třech úrovních hlasitosti okolní zvuk do vašich uší. Nutno podotknout, že velmi zřetelně a přirozeně.

Walkman Sony WS625 jsou ideální sluchátka nejen na běhání a na cvičení, ale mohou být vašimi sluchátky i na plavání. Jsou totiž vodotěsná, a to dokonce i proti slané vodě do hloubky dvou metrů.

Bezdrátová sluchátka na běhání

Foto: Markéta Pešková, Oběhání.cz

Co u sluchátek není příliš optimální je ovládání. Přeci jen mačkat poměrně titěrná tlačítka poslepu někde za uchem vyžaduje trénink, než to nacvičíte správně. Řešením může být vyšší verze, která zhruba za 1500 Kč navíc nabízí nejen 12 GB paměti více, ale také jakýsi speciální plastový prsten s dálkovým ovládáním.

Kvůli 12 hodinám výdrže baterie si zřejmě tento produkt pořizovat nebudete, co ale hodně potěší je, že za tři minuty se Walkman nabije na 60 minut přehrávání. Takže pokud ho zapomenete nabít večer, stihnete si jej spolehlivě nabít na ranní běhání dřív než dokončíte ranní hygienu.

Walkman určitě uspokojí všechny, kdo při svém oblíbeném sportu chce žít hudbou s každým krokem nebo každým tempem. Bezkonkurenčním produktem se ale stane také pro ty, kteří si chtějí při běhu (nebo v ranním narvaném metru v Praze) bez rušení poslouchat audiokihu nebo oblíbený podcast.

Sportovní hudební přehrávač Sony NW-WS623

Konektivita: Bluetooth, NFC, USB

Stupeň krytí: IPX5/8

Vodotěsnost: 2 m

Výdrž: až 12 hodin

Doba nabíjení na plné dobití: 1,5 hodiny

Paměť: 4 GB (16 GB u modelu WS625)

Podporované formáty: MP3, AAC, FLAC, LPCM

Další funkce: ambient mode, handsfree, headset mode, quickcharge

Cena: NW-WS623: dle Heureka.cz od 3 495 Kč

Klady:

– nabití za 3 minuty na průměrný běh

– velmi ergonomické

Zápory:

– ovládání

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Právě čtete

Ideální sluchátka na běhání? Zkuste Walkman Sony WS623 s mp3 přehrávačem