Menu
oBěhání.cz
Jak běhat

Jak se udržet fit v důchodu? Začněte s kondičním během

Komerční sdělení

Komerční sdělení

29. 10. 2020

Pohyb by měl být nedílnou součástí života i v důchodovém věku. Pokud však se sportem teprve začínáte, je lepší pustit se do něj pozvolna. Ideálním způsobem je třeba nordic walking nebo kondiční běh, který zlepší vaší fyzickou kondici a rozproudí mízu ve vašem těle.

Pravidelná a přiměřená fyzická aktivita lidskému tělu prospívá v každém věku. V důchodu už by však neměla být příliš vyčerpávající anebo namáhává s ohledem na zdravotní stav. A co je nejdůležitější, musí vás bavit. Pokud se pouštíte do nových sportovních aktivit, vždy raději vše konzultujte se svým lékařem.

Důležitá je vytrvalost a odhodlání

Začátky nebývají jednoduché, s motivací a odhodláním však do cílové rovinky dříve nebo později úspěšně doběhnete. Pokud si nejste jistí svou fyzičkou, ideální start je nordic walking – sportovní chůze s holemi, která je vhodná jak pro seniory, tak lidi po úrazech nebo s nadváhou. Během pár týdnů vám zpevní svaly a o poznání zlepší fyzickou kondici.

Kondiční běh jako relax

Kondiční běh je v pokročilejším věku pro tělo opravdu blahodárný, má však svá pravidla. Nejdůležitější je nepřeceňovat své síly a běhat jen tehdy, když se cítíte dobře. Poslouchejte své tělo a přizpůsobujte mu tempo. Běh střídejte s rychlejší chůzí, dělejte si přestávky a zhluboka dýchejte. Sportování by pro vás mělo být příjemným relaxem a ne nutným zlem.

Kvalitní sportovní výbava je základem

Nepodceňujte ani sportovní výbavu. Kvalitní obuv je naprostým základem, ať už je vám 30 nebo 60 let.  Běžecké boty by měly být o číslo větší, než je vaše běžná velikost, lehké a s tlumenou podrážkou. Pro obuv nejlépe vyrazte přímo do specializovaného obchodu a vybírejte je s pomocí zkušeného odborníka. Pokud se do důchodu teprve chystáte, můžete si na důchodové kalkulačce spočítat, jaké budou vaše finanční možnosti a přizpůsobit tomu své vybavení.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak se udržet fit v důchodu? Začněte s kondičním během