Menu
oBěhání.cz
Hubnutí a běhání

Jak shodit přebytečná kila snadno, rychle a bez hladovění

Trápí vás kilogramy navíc, které se na vás po ránu vždy škodolibě smějí při pohledu do zrcadla? Chcete dosáhnout toho, aby se za vaší štíhlou figurou nejeden otáčel? Řešením není nic jiného než hubnutí. Jenže jak na to, abychom si neublížili, vyhnuli se nechtěnému jojo efektu a abychom se dočkali výsledků opravdu rychle?

Upravte svůj jídelníček

Způsobů, jak shodit přebytečná kila snadno a rychle je mnoho. Zatímco někdo tvrdí, že potřebujete zařadit do svého harmonogramu pohyb, jiný je toho názoru, že je třeba hodně pít. Každý vám však potvrdí, že klíčem ke štíhlé a sexy postavě je především upravený jídelníček, to ostatní je až druhořadé. Jídelníček nebude složen z nezdravého fastfoodu a sladkostí, ale naopak ze zdravých pokrmů plných vitaminů, minerálů a dalších živin.

O úpravu jídelníčku samozřejmě můžete požádat odborníka, ale hravě to zvládnete sami. Vyhněte se smaženým pokrmům, čokoládě a podobným cukrovinkám, také pochoutkám v podobě brambůrek a uzenin. Naopak upněte svou pozornost na zeleninu a ovoce (to je povoleno v dopoledních hodinách) a bílkoviny obecně. Podle odborníků by právě proteiny měly být součástí každého jídla dne.

Jak je to s dietami?

V souvislosti se správným stravováním se nabízí otázka, jak je to s dietami. Vyhnout byste se měli především drastickým dietám, ke kterým patří středomořská nebo citrusová dieta. Jejich princip je zdraví škodlivý, a i když se díky nim něco málo zhubne, v rámci následovného jojo efektu se vám kilogramy vrátí ve dvojnásobném množství.

Co stojí za vyzkoušení, tak krabičková dieta. Jednotlivé pokrmy jsou po nutriční stránce naprosto vyváženy a jsou obecně přínosem. Dnes tento způsob stravování preferuje nejedna celebrita a také lidé, kteří nemají času nazbyt. Také stojí za zmínění takzvaná ketodieta, kterou vyznávají hlavně ženy. O tomto typu stravování a jeho účincích se dočtete na internetu, stačí zadat do vyhledávání “ketodieta recenze”.

Nepodceňujte spánek

Kromě správného stravování je klíčem k úspěchu také dostatečný, a především kvalitní spánek. Mnoho lidí je dnes toho názoru, že spánek = ztráta času. Proto nenaspí víc než pět hodin denně v domnění, že si nijak neškodí a že naopak využívají čas efektivněji. Jenže ve skutečnosti si odpíráme něco životně důležitého, při čemž tělo odpočívá, metabolismus zpomaluje, svaly se regenerují a mozek tlumí svou činnost a třídí veškeré poznatky, jež jsme během dne nasbírali.

Jinými slovy mluvíme o veledůležité činnosti, kterou bychom měli strávit až třetinu svého života. Doporučuje se spát zhruba sedm až osm hodin. Tím nejen, že dáme “voraz” našemu tělu, ale také podpoříme hubnutí. Zjistilo se, že během spánku se produkuje hormon zvaný leptin, který přispívá k delšímu pocitu sytosti. Pokud ho v těle nemáte dostatek, pak vás bude po celý den takzvaně “honit mlsná”.

Pohyb na denním pořádku

Již bylo zmíněno, že k hubnutí je třeba pohyb. Proto ho zařaďte do svého každodenního harmonogramu. Pokud se nemůžete donutit k pohybové aktivitě, zkuste jeden osvědčený trik – pořiďte si sportovní oblečení, které bude tak pěkné, že ho budete chtít dostatečně vynosit. Například taková pánská tepláková souprava Puma vás přiměje uběhnout denně aspoň pár kilometrů.

Samozřejmě pohybem se nemyslí pouze běh či cyklistika. Stačí věnovat svůj čas krátké procházce nebo turistickému výletu, díky němuž navíc poznáte okolní krajinu. Místo výtahu začněte používat schody a vystupte si při cestě z práce o jednu zastávku dřív a zbylý úsek dojděte pěšky.

Dostatečně pijte

Jak shodit přebytečná kila? Nezapomínejte na pitný režim. Je však třeba konstatovat, že nejsou tekutiny jako tekutiny. Zatímco některé jsou povoleny, jiné jsou doslova tabu. Například voda a bylinkové nesycené čaje mají zelenou, naopak sladké nápoje a alkohol stojí na červené. Důvodem toho je velké množství kalorií, které se ve druhé skupině nápojů nachází.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak shodit přebytečná kila snadno, rychle a bez hladovění