Menu
oBěhání.cz
Životní styl sportovců

Jak správně posilovat biceps?

Posilování jakékoli části těla musí být efektivní a samozřejmě si při praktikování cviků nesmíte ublížit. Dnes se zaměříme na svaly na pažích. Tak často skloňované bicepsy. Jak je správně vyrýsovat?

Nejlepší cvičení na ruce

Proč chcete cvičit bicepsy? Muži většinou proto, aby měli sílu, někteří ovšem stejně jako ženy trénují kvůli vzhledu. Vyrýsované svaly zkrátka dělají hezčí těla. Ovšem každý by se měl ve cvičení vzdělávat. Například cvičit biceps neznamená, že budete nějak přitahovat činku a co nejtěžší váhu. Například když máte velkou činku pro obě ruce, je lepší nižší váha a více opakování. Také je lepší tzv. bezpalcový úchop. Pokud cvičíte s jednou činkou, je efektivnější při přítahu ruku lehce vytočit ven.

posílování bicepsu

Posilování bicepsů na stroji

Efektivní cvičení se samozřejmě nejlépe praktikuje v posilovně. K dispozici jsou i typizované stroje, které váš trénink zmaximalizují. Například česká firma Grün Sport (www.grunsport.cz) vyrábí posilovací stroje už od roku 1989. Jedná se o rodinnou společnost, jež vám zhotoví typizované stroje i stroje na míru. Vyrobí vám na zakázku jeden stroj, ale klidně vám vybaví celé fitness centrum. Jaké jsou nejlepší stroje na posilování bicepsů? Například Scottova lavice, kde můžete využít jednoručky nebo bicepsovou činku. Izolované procvičení bicepsu pomocí vedené dráhy pohybu zvládne biceps stroj. K dispozici je i biceps stroj duální, který je nakládaný kotouči a lze s ním procvičit každý biceps zvlášť. Na cvičení na ruce je dobrý i biceps stroj jednoruč, jenž umožňuje izolované procvičení bicepsu každé ruky. A osvědčená je hrazda s dopomocí, kdy se s pomocí přitahování zapojí i vnitřní dolní část širokého zádového svalu a bicepsu. Zefektivněte své cvičení s pomocí strojů, které vám budou vyrobeny na míru. Uvidíte, že budete mnohem rychleji v kondici a trénink vás bude i více bavit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak správně posilovat biceps?