Menu
oBěhání.cz
Vybavení na běhání

Jak správně vybrat kopačky

Ať už patříte mezi fotbalové nadšence, kteří si rádi zahrají fotbal s dětmi na domácím hřišti, v místním fotbalovém klubu, nebo se věnujete fotbalu profesionálně, vždy by mělo být důležité, v jakých botách fotbal vlastně hrajete. Sázka na kvalitu se rozhodně vyplatí. Správných kopaček nikdy není dost. Kde můžete takové sehnat a dle jakých kritérií je třeba vybírat?

Kde koupit kopačky?

Pokud váháte a nevíte, kde koupit kvalitní kopačky, vyzkoušejte například největší polský fotbalový eshop R-GOL, který nabízí nejen kvalitní kopačky, ale i přes 4 000 dalších fotbalových produktů. Je však potřeba vědět, dle jakých kritérií si vybrat svoje kopačky. Pokud vám přesto nebudou sedět, můžete je do 30 dnů vrátit nebo si je bez problémů vyměnit.

Výběr kopaček – dle jakých kritérií nakupovat?

Na trhu je velké množství kopaček všemožných tvarů a materiálů. Na první pohled by člověk rád vybíral podle vzhledu, obdobně jako si ženy vybírají auto, ale je třeba především zohlednit funkci, materiál a povrch, na kterém budete nejčastěji hrát. Pokud u vás cena nehraje roli a víte, že kopačky budete používat častěji než chodit na pivo, určitě nešetřete financemi. Například první boty Adidas určitě nejsou pro začínajícího fotbalistu špatnou volbou.

První kritérium výběru představuje povrch fotbalového hřiště. Rozdíl je, pokud budete hrát fotbal na suchém travnatém povrchu, mokrém povrchu, na kterém hrozí, že byste mohli uklouznout, anebo když budete hrát fotbal v hale. Podle toho můžete volit typ podrážky a tvar kopaček, například boty s podešví FG, AG, SG nebo MG. Každá bota by měla poskytovat především pohodlí a zajistit dobrou stabilitu při sportu.

Důležitý je také materiál kopaček. Rozhodněte, zda je pro vás lepší volit kůži, nebo syntetiku. Kopačky se například také vyrábějí z klokaní kůže, anebo z vysoce kvalitních a nepromokavých syntetických materiálů jakými oplývá například také firma Adidas. Poměrně novým trendem je i pletená syntetika. Kopačky se nabízí se zavazováním, anebo i bez něj. Každému vyhovuje něco jiného, boty však musí dokonale padnout, proto věnujte velkou pozornost zkoušení a prošlápnutí nových bot. Samozřejmostí by měla být i jejich dokonalá údržba.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak správně vybrat kopačky