Menu
oBěhání.cz
Životní styl sportovců

Jaké jsou nejlepší týmové sporty? Trávení času venku

Sport vám umožní objevovat nové vášně a poznávat nových lidí. Vždy je ideální čas vyzkoušet si týmové sporty, protože nic nespojuje lidí tak jako společné vášně! Který sport byste si měli vybrat a co byste si měli koupit, abyste se mohli mu věnovat?

Týmové sporty rozvíjejí nejen tělo, ale také charakter. Sportů je tolik, že si každý najde něco pro sebe! Móda ve sportu se samozřejmě také mění. Jaké týmové sporty jsou nyní v módě a co se vyplatí zvolit? Jaké vybavení je zde potřeba?

Výhody týmových sportů

Velkou výhodou týmových sportů je, že zapojují mnoho svalových skupin najednou, což zlepšuje celkovou kondici, vytrvalost nebo sílu. Sport je navíc zdraví a i minimální množství pohybu má obrovský vliv na naše zdraví a pohodu, nemluvě o našem fyzickém vzhledu.

Sport posiluje kardiovaskulární systém, který chrání před mnoha kardiovaskulárními nebo civilizačními chorobami, jako je infarkt, mrtvice a ateroskleróza. I rekreační kolektivní sporty mohou výrazně zlepšit celkovou fyzickou kondici, koordinaci a rovnováhu. Kromě toho týmové sporty obvykle zahrnují poměrně intenzivní kardio cvičení, takže můžete navíc pracovat na shazování nežádoucí váhy z těla.

To nejsou jediné výhody týmových sportů. Kromě pozitivního vlivu na fyzické zdraví má sportování s ostatními lidmi také velký vliv na naši psychiku. Pravidelná fyzická aktivita ve společnosti podporuje uvolňování endorfinů, což jsou hormony štěstí, a podporuje pocit pohody.

Týmové sporty

Little blond active girl plays volleyball on the beach with a ball. Sports flid enjoying outdoor beach play. Summer activity and vacation

Jak se připravujete na volejbal nebo basketbal?

Z kolektivních sportů jsou oblíbené zejména basketbal a volejbal. Při výběru plážového volejbalu se vyplatí vsadit na dobré oblečení. Skvělou volbou jsou trička a šortky od firem jako Joma nebo Mizuno. Toto vybavení je vyrobeno z dobře prodyšných tkanin, které velmi rychle odvádějí přebytečnou vlhkost od těla, a to i během zápasů v extrémně horkých dnech! Hodit se vám budou také kvalitní sportovní brýle, které zajistí správnou ochranu očí před škodlivými slunečními paprsky. Pro týmové sporty, a to nejen venku, doporučujeme brýle Oakley, UVEX nebo GOG se speciálně vyztuženou konstrukcí, která je udrží na místě při skocích a dynamických pohybech. Nasazené čočky umožňují správnou viditelnost i při hře na ostrém slunci a nerozbijí se při silném úderu míčem. Vynikající volba pro aktivní lidi.

Týmové sporty

Score! Top view of young man in sports clothing scoring a slam dunk while playing basketball outdoors

Vyplatí se také vyzkoušet si basketbal. Pro zajištění pohodlí při dlouhodobém cvičení se vyplatí zvolit profesionální sportovní oblečení vybavené ventilačními systémy. Kvalitní sportovní oblečení a další vybavení pro mnoho sportů najdete například na https://sportano.cz. Basketbaloví nadšenci často doporučují značky a produkty, jako jsou míče WIlson NBA Team Alliance s logy velkých klubů, jako jsou Chicago Bulls, Los Angeles Lakers nebo Phoenix Suns. Pro domácí trénink se hodí také závěsný koš nebo hotové sady se stojanem.

Fotbal i sám

Fotbal je vynikající formou každodenní rekreace pro lidi prakticky všech věkových kategorií. Když se vydáte na hřiště, vyplatí se postarat se o správné vybavení, které zlepší komfort a pohodlí při hře. Nejdůležitějším prvkem jsou dobré kopačky. Musí odpovídat typu povrchu a poskytovat správnou přilnavost při zachování vysoké ovladatelnosti. Při hře na suchém hřišti jsou nejlepší štíhlé kopačky. Co ale zvolit pro mokrý trávník? Zde si budete chtít vybrat korkové kopačky. Na hřištích s umělým povrchem, jako jsou oblíbená hřiště Eagles, jsou nejlepší volbou kopačky turfy. Kromě toho je dobré zvolit vhodný fotbalový míč z pevných materiálů a tepelně lepených panelů, které najdete v dobrých sportovních obchodech.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jaké jsou nejlepší týmové sporty? Trávení času venku