Menu
oBěhání.cz
Vybavení na běhání

Jakou pánskou běžeckou mikinu zvolit, aby vypadala módně a cítili jste se v ní pohodlně?

Při běžeckém sportu je velmi důležité, abychom se cítili pohodlně a tzv. ve své kůži. Kvalitní funkční oblečení je pak alfa a omega běžecké sportovní disciplíny. Na následujících řádcích se zaměříme především na pánské mikiny. Poradíme vám s jejich výběrem, povíme si, jaké barvy a střihy budou v letošní sezóně trendy a v neposlední řadě si posvítíme i na to, jak je vhodně kombinovat se zbytkem našeho outfitu. Čtěte a inspirujte se s námi!

Z jakých materiálů bude vhodné vybírat naši pánskou mikinu na běhání?

Pánská mikina na běhání by měla být vyrobena z kvalitních a prodyšných materiálů. Díky tomu se pánové při běhu jen tak nezapotí. V posledních letech se osvědčily nejvíce pánské mikiny z přírodních materiálů. Ptáte se proč? Na to existuje snadná odpověď. Přírodní materiály mají totiž hned několik velkých výhod. Jsou lehké, prodyšné a příjemné na dotek. Jako bonus jsou pak i tzv. udržitelné. Své o tom vědí i velké světové sportovní značky. V běžeckých kolekcích se to přírodními materiály jen hemží a tak se nemusíte bát, že by nebylo z čeho vybírat. V nabídce jsou materiály, jako je např. oblíbená bavlna, ale také len či merino vlna. Důležité je, aby pánská mikina odvedla pot od těla a při chladných teplotách vás i příjemně zahřála.

Jaké barvy, vzory a motivy budou slušet našemu běžeckému outfitu?

Při výběru pánské mikiny na běhání hraje svou roli i její design. Aby se nám dobře sportovalo, měla by se nám naše mikina a vlastně celý náš outfit i líbit. Psychologie v tomto ohledu mluví jasně. Cítíme-li se komfortně a líbíme-li se sami sobě, jsme pak v psychické pohodě a sportovní výkony jdou od ruky. V letošní sezóně budou v kurzu zejména pánské mikiny v přírodních a pastelových barvách. Vedle pak pánové nešlápnou ani s černou nebo bílou klasikou. Výhodou zmíněných barev je, že jsou univerzální a muži je tak mohou kombinovat s jakkoli barevným oblečením. Co se týče vzorů a motivů, vedou zejména ty zvířecí a květinové. Takové oblečení si pak mohou dovolit pánové, kteří mají dostatek kuráže a jsou rádi vidět. Extravagance není v běžeckém sportu výjimka, nebojte se tak experimentovat a vyberte si přesně takové oblečení, na které se cítíte! K běžecké mikině pak můžete zakoupit i kvalitní bundu. Inspiraci najdete např. i zde:https://modivo.cz/c/panske/obleceni/bundy.

Pánské mikiny

Jaká další kritéria bychom měli zohlednit při výběru pánské běžecké mikiny?

Při výběru pánské mikiny bychom neměli zohlednit pouze její design a materiál, z kterého je vyrobená. Existuje mnohem více faktorů, které z pánské mikiny dělají skvělého společníka pro běžeckou disciplínu. Kupujete-li pánskou mikinu na běhání, zkuste se zaměřit na modely s praktickou kapucí. Ta vás ochrání před nepříjemným větrem i lehkým deštěm. Pánská mikina by pak měla být i oděruodolná. Dobré je, disponuje-li vaše pánská běžecká mikina stahovacími šňůrkami. A pozor! Důležitou roli hraje při výběru pánské běžecké mikiny i správná volba velikosti. Pánové by si měli vybírat mikinu tzv. na míru. Na trhu existuje mnoho zajímavých střihů pánských mikin, určitě si tak mezi nimi vyberete i vy. Pro štíhlou a normální postavu můžeme doporučit pánskou mikinu v slim fit střihu. Máte-li nějaké to kilo navíc, nevadí! Sáhnout můžete po pánské mikině v regular fit či v relaxed fit variantě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jakou pánskou běžeckou mikinu zvolit, aby vypadala módně a cítili jste se v ní pohodlně?