Menu
oBěhání.cz
Jak běhat

Mechanické rozprašovače vs. kelímky: Co je vhodnější?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

22. 11. 2021

Obal je stejně důležitý jako výrobek sám. Nebo minimálně na první dojem. Zároveň ale pomáhá chránit produkt a uchovává jeho vlastnosti přesně tak, jak jednotlivé složky potřebují. Zaměřili jsme se rozprašovače i kelímky. V jakém případě je výhodné je použít a jaký je mezi nimi rozdíl?

Při výběru vhodného produktu, konkrétně mechanického rozprašovače či kelímku, je třeba vzít v potaz několik faktorů: Materiál láhve, způsob rozprašování a velikost nádoby. Zvažte také, jak moc je materiál odolný, zejména pokud plánujete skladovat chemikálie nebo čisticí prostředky.

Jednou z prvních věcí, které uživatele zaujme na konkrétním produktu, je jeho balení, respektive formát obalu. Měl vy vypadat luxusně, kvalitně, ale zároveň být i odolný. Existuje mnoho technických řešení a způsobu provedení. Záleží, pro jakou oblast obal vybíráme, co od něj požadujeme a kolik do něj chceme investovat.

Na co si dát pozor u mechanických rozprašovačů

Jedna z hlavních úloh obalů, je uchování obsahu, tedy výrobku. Zabraňují jeho úniku a zachovávají správnou strukturu i vlastnosti produktu. Obal by proto měl chránit výrobek a zabraňovat tomu, aby byl výrazněji ovlivněn vnějším prostředím: světlem, vlhkostí, kyslíkem, biologickou kontaminací, a dalšími.

Kde všude můžete využít láhve s rozprašovačem?

  • zahradnické potřeby
  • kosmetické přípravky
  • úklidové přípravky
  • kuchyňské potřeby (např. na olej)

U sklenic a kelímků jsou tato rizika výrazně větší, protože disponují větším otvorem na horní straně. Člověk je tak nucen při aplikaci použít prsty, čímž se produkt kontaminuje okolním prostředím i rukama. Pokud výrobek neobsahuje konzervační látky, může to znehodnotit jeho kvalitu.

Rozprašovače mají tu výhodu, že při použití nedochází ke přímému kontaktu uživatele s výrobkem. Kromě toho disponují dalšími výhodami:

  • jsou jednodušší a rychlejší na použití
  • umožňují aplikovat výrobek přímo na konkrétní místo
  • umožňují lepší ochranu před světlem, pokud zvolíme neprůhledné obaly

Klíčové je zvolit mechanický rozprašovač s ohledem na vlastnosti daného produktu. Pro agresivní chemikálie je pak třeba zvolit odpovídající materiál rozprašovače i těsnění. Pamatujte také vždy na viskozitu materiálu.

Jak vybrat vhodný kelímek

Vašim potřebám může také vyhovovat kelímek. Při výběru nezapomeňte zohlednit velikost i materiál. Některé látky jsou citlivé na světlo, proto je potřeba volit tmavší neprůsvitný materiál. Veterinární či farmaceutické produkty zase vyžadují certifikované balení. Při výběru můžete vzít v potaz i současné trendy –⁠ vybírat můžete z širokého spektra tvarů, barev, velikostí i materiálů. Vyžaduje-li to váš produkt, nezapomeňte volit kelímek s víčkem.

Na co byste také měli u kelímků myslet:

  • Zachování vlastností konkrétního produktu. Vezměte v úvahu všechny složky výrobku a to, jaké jsou nejlepší materiály pro uskladnění.
  • Buďte šetrní k životnímu prostředí. Trend putuje směrem k udržitelnějším materiálům a recyklovatelnosti.
  • Ergonomičnost. Myslete na to, aby se produkt snadno používal. Musí se dobře a pohodlně otevírat a zavírat.
  • Forma, tvar i materiály jsou nejen pro první dojem velmi důležité. Lidé nakupují očima.
Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mechanické rozprašovače vs. kelímky: Co je vhodnější?