Menu
oBěhání.cz
Významní běžci

Náhodní běžci zachránili život 5 nechtěných štěňat. Všechna našla nový domov

Redakce

Redakce

15. 4. 2018

Šli si jen zaběhat do lesa, ale zpátky se vrátili s obrovskou dávkou roztomilosti. Dva běžci zachránili pět promrzlých štěňátek před jistou smrtí.

Šustící křoví vzbudilo jejich zvědavost

Chodíte či běžíte vyčistit si hlavu do lesa? Možná že občas cestou potkáte nějakou tu veverku nebo nebo srnku. Jaká je ale pravděpodobnost, že narazíte na štěňátka? Dvěma běžcům z Tennessee se tato pravděpodobnost zvýšila z nuly na 100 procent. Ashley se svým trenérem Scottem si jednoho dne dali za cíl uběhnout nějakých 14 mil.

Uběhli sotva polovinu trasy, když v tom uslyšeli šustění keře, který roste hned u cesty. A tak začali pátrat, co by se mezi jeho větvemi mohlo asi tak ukrývat. „Očekávali jsme lesní zvěř, která je v těchto místech obvyklá. Místo toho jsme naši tuhle chlupatou hromádku,“ svěřila se Ashley. Z dálky to nejdříve vypadalo jako jedno velké černé zvíře, proto se obávali, zda nenarazí na nějakého predátora, například medvěda nebo velkého dravce.

Při bližším pohledu zjistili, že to není jedno velké zvíře, ale pět malých. Štěňátka se tulila jedno k druhému a snažila se vzájemně zahřát. Útočiště před nízkými teplotami našla právě v křoví. Běžci se snažili udržet štěňátka v teple a současně hledali někoho, kdo by jim pomohl. „Ti drobečci plakali a hrozně se báli. Ale jakmile zjistili, že jim neublížíme, tak se trochu uklidnili,“ popisuje Ashley první minuty po nalezení štěňat.

Stejně jako v lese ani v útulku se dlouho neohřáli

Pomocnou ruku našli u lesního strážce. Pro něj není takový nález žádnou novinkou. Poblíž stezky je silnice, kde často staví auta s nechtěnými domácími mazlíčky. Bez vody a jídla je sem lidé prakticky posílají na smrt. Strážce nechal štěňata přes noc u sebe, aby nabrala sil, nakrmil je a dopřál jim tolik potřebné teplo. Druhý den však musela zamířit do útulku. Ještě předtím se s nimi Ashley a Scott přijeli rozloučit a ujistit se, že budou v pořádku.

Scott se nakonec rozhodl, že se jednoho štěňátka ujme. Pojmenoval ho Barkley a stali se z nich prý nejlepší přátelé. Sourozenci na své milující páníčky čekali v místním útulku v Tennessee. Mezitím rostli a sílili, dostávali pravidelný přísun jídla, pití a mazlení a dokonce i lékařskou péči a základní výcvik. Netrvalo to dlouho a nakonec i oni našli nové domovy. Scott a Ashley zkrátka byli ve správný čas na správném místě. Šli si jen zaběhat, ale nakonec pomohli nejen svému zdraví, ale i pěti chlupáčům přežít a najít domov.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Náhodní běžci zachránili život 5 nechtěných štěňat. Všechna našla nový domov