Menu
oBěhání.cz
Vybavení na běhání

Neexistuje špatné počasí, pouze špatné oblečení

PROGRESS sportswear už více než 20 let vyrábí funkční a sportovní oblečení pro amatérské i pro profesionální sportovce.

Když se vášeň stane profesí

Značku založil už v roce 2002 mladý nadšený sportovec a turista Zdeněk Zunt, v návaznosti nejen na místní jihočeskou, ale také na vlastní rodinnou historii. „S trochou nadsázky mohu říci, že jsem vlastně vyrůstal v textilce, která zásobovala půlku Evropy, a zde jsem taky nabral první zkušenosti. V textilní branži byli aktivní i oba moji rodiče. Já jako „pokračovatel rodinného odkazu“ jsem se v roce 2002 rozhodl založit svou vlastní značku a vydat se cestou sportovního oblečení,“ vzpomíná pan Zunt.

Běžecké oblečení

Nultá léta obecně přála velkému rozvoji v oblasti sportovního oblékání. Lidé v té době začali pomalu objevovat a oceňovat kouzlo funkčního prádla a unikátních vlastností funkčních materiálů pro sportovní oblečení. „Dá se říci, že právě na funkčním prádle firma PROGRESS sportswear vyrostla,“ říká majitel firmy. „Zákazníci, kteří byli spokojeni s naším funkčním prádlem si od nás bez váhání pořídili další oblečení či doplňky. Z malé rodinné firmy se postupně stala významná česká značka s vlastním vývojem a výrobou, která i nadále roste a daří se jí.“

Špičková technologie

PROGRESS sportswear je firma, která klade důraz na kvalitu a použití špičkových materiálů a nejnovějších trendů a technologií, které v oblasti výroby sportovního oblečení neustále posunují hranice možného. Příkladem může být používání technologie lepených švů, která umožňuje spojení dvou částí materiálu bez použití jakýchkoli nití, které by mohly při sportování způsobit podráždění pokožky. Výrobky s lepenými švy proto poskytují při nošení maximální pocit pohodlí. Lepené švy mohou být díky použité technologii až 10x pružnější než běžné šité švy. Jejich pevnost a pružnost také zároveň zajišťují vyšší trvanlivost a odolnost oblečení i při zvýšeném namáhání při intenzivních sportovních aktivitách.

Běžecké oblečení

Přírodní materiály – bambus, káva nebo snad merino?

Firma PROGRESS sportswear zároveň nerezignuje ani na udržitelnost výroby, používá recyklované materiály a materiály na bázi přírodních vláken jako je bambus, kávová viskóza nebo merino vlna. Obliba přírodních materiálů u zákazníků stále roste. Boom zažívá zejména merino vlna. Tento přírodní, recyklovatelný, obnovitelný materiál vyniká dlouhou životností a snadno se udržuje. Díky svým unikátním vlastnostem není určený specificky pouze pro konkrétních podmínky či aktivity. Naopak je naprosto perfektním parťákem pro celoroční nošení, a tak nepřekvapí, že funkční prádlo ze 100 % merino vlny patří k nejúspěšnějším výrobkům jihočeské firmy.

Běžecké oblečení

Špičkové oblečení nejen pročeské sportovce

Dnešní PROGRESS nabízí širokou škálu výrobků pro sportovce všech úrovní, od začátečníků až po profesionály. Ročně vyrobí tisíce kusů oblečení, které dodává do desítek sportovních obchodů po celé České republice. Aktuálně také úspěšně expanduje na německý a slovenský trh. Sortiment společnosti zahrnuje kompletní sportovní oblečení pro nejrůznější typy sportovních aktivit. Zákazníci se k PROGRESSU rádi vrací nejen pro funkční prádlo, ale také pro oblečení na běh, běžky, turistiku, do fitka, nejnověji nabízí PROGRESS také oblečení pro jezdecký sport.

Každý z nás je originál

Technologie PROGRESS zkrátka baví, a tak jistě nepřekvapí, že kromě hotového oblečení nabízí firma také výrobu a potisk funkčních triček a oblečení na zakázku, a to jak pro týmy nebo firmy, tak pro jednotlivce. Bavlněné tričko, umí dnes potisknout každý, ale na opravdu funkční materiály tiskne ve špičkové kvalitě PROGRESS jako jedna z mála značek v České republice. V rámci svého konceptu PROGRESS original tiskne firma pomocí unikátní technologie InkTransfer na funkční materiály vysoce odolné plnobarevné potisky ve špičkové kvalitě.

Běžecké oblečení

Až na vrcholky hor

Díky využívání nejmodernějších technologií a pokrokových materiálů jsou všechny výrobky firmy PROGRESS sportswear navrženy tak, aby byly maximálně funkční a sportovcům pomáhaly zlepšovat jejich výkony a naplno využít jejich potenciál. Z tohoto hlediska je pro PROGRESS důležitá i podpora profesionálních i amatérských sportovců, kteří jejich výrobky testují i v extrémních podmínkách a šíří povědomí o značce do celého světa.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Neexistuje špatné počasí, pouze špatné oblečení