Menu
oBěhání.cz
Jak běhat

Nový trend ze Švédska. Lidé při běhání sbírají odpadky

Mezi běžci se rozmáhá nový trend, který pomáhá zdraví i přírodě. Lidé při běhání sbírají volně pohozené odpadky a uklízí tak své blízké i vzdálené okolí.

Pomůžete svému tělu i přírodě

Trendy pohybové aktivitě spojující jogging se sbíráním odpadků se říká plogging. Jednoduchý a zároveň nejekologičtější sport na světě vám umožní se příjemně proběhnout, nadýchat se čerstvého vzduchu a zároveň udělat dobrý skutek.

Nenechte se však zmást, díky ploggingu si dáte i pořádně do těla. Během sbírání odpadků uděláte spoustu dřepů a výpadů. Později běháte se zátěží, kterou během „úklidu“ nasbíráte. Za pouhých 30 minut ploggingu můžete spálit 288 kalorií, což je o cca 50 kalorií více, než při obyčejném běhu.

https://www.instagram.com/p/B8XWv3KgOTK/

Obliba ploggingu vzrůstá

Kolébkou tohoto záslužného sportu je Švédsko. Velkou oblibu má ale také v USA a Austrálii. Tamní obchody se sportovním oblečením už prodávají dokonce i speciální rukavice pro ploggery. Běhání spojené se sbíráním odpadků se navíc stalo neoficiální sportovní disciplínou. Lidé se mezi sebou předhání v tom, kdo nasbírá při běhu více odpadků, spálí nejvíce kalorií nebo jako první doběhne do cíle.

Ve Švédsku i v Americe se milovníci ploggingu sdružují do týmů a běhají společně. Trend se postupně šíří také do dalších evropských zemí a je jen otázkou času, kdy zakotví i u nás.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Nový trend ze Švédska. Lidé při běhání sbírají odpadky