Menu
oBěhání.cz
Vybavení na běhání

Oblečení s integrovaným osvětlením pro vyšší bezpečnost sportovců

Redakce

Redakce

6. 11. 2020

Přestože sportování v nemalé míře prospívá našemu zdraví, nesmíme zavírat oči před skrytými a neustálými hrozbami, které s ním zároveň přichází. Těžký úkol, jak zůstat během sportovních aktivit na silnicích a v jejich okolí v bezpečí, se s příchodem zimy stává ještě náročnější. Společnosti Isadore a Osram vyvinuly jedinečné oblečení s inovativním osvětlením. Integrované světelné pásky na obou bočních stranách a na zádech zlepšují viditelnost sportovců, a především cyklistů, nejen zezadu, ale také z boku, a to i pokud sesednou z kola.

Kolekce s názvem Isadore x Osram zahrnuje Merino bundy a vesty v dámské i pánské verzi. Jsou navrženy tak, aby během zimy či po setmění zvýšily nejen tepelnou pohodu sportovce, ale také bezpečnost na silnicích. Kromě několika reflexních detailů mají integrované pružné a aktivní LED světelné moduly Osram, které umožní cyklistům ve tmě bezpečně projezdit klidně celou zimu.

Merino bundy a vesty Isadore pro zvýšení bezpečnosti na silnicích. Kromě několika reflexních detailů mají integrované pružné a aktivní LED světelné moduly Osram. (foto: OSRAM)

Na rozdíl od svítilen nebo reflektorů není aktivní LED osvětlení závislé na konvenčních zdrojích energie. Jednoduše se zapíná připojením USB kabelu k externí powerbance Isadore s kapacitou 4000 mAh, která vydrží v provozu na jedno nabití až deset hodin a váží pouhých 120 gramů. Navíc umožňuje přes tisíc opětovných nabíjecích cyklů. Výhodou aktivního osvětlení oproti reflexním prvkům je neustálá viditelnost, bez ohledu na kvalitu osvětlení okolních účastníků silničního provozu.

Jasněji, bezpečněji, lépe. Výhodou aktivního osvětlení oproti reflexním prvkům je neustálá viditelnost, bez ohledu na kvalitu osvětlení okolních účastníků silničního provozu.

Jasněji, bezpečněji, lépe. Výhodou aktivního osvětlení oproti reflexním prvkům je neustálá viditelnost, bez ohledu na kvalitu osvětlení okolních účastníků silničního provozu.

Softshellové zateplené a odolné membránové Merino bundy a vesty Isadore nabízejí kvalitní svrchní laminovanou membránu s povrchovou úpravou DWR pro vysokou ochranu proti větru, dešti a usazování špíny, zatímco zevnitř jsou díky měkkému, jemnému a teplému Merino materiálu výjimečně příjemné a hřejivé. Oblečení Isadore s aktivním osvětlením Osram lze běžně prát v pračce, vykazuje prodyšnost 18 Pa.m2/W a odolnost proti vodě 10 000 mm vodního sloupce. Doporučená venkovní teplota pro zajištění dostatečné tepelné pohody při sportování je od 0 do +15 °C u bundy a od +5 do +20 °C u vesty.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Oblečení s integrovaným osvětlením pro vyšší bezpečnost sportovců