Menu
oBěhání.cz
Běžecké závody

Olympijský běh 2020: I letos nás čeká největší charitativní závod v ČR

Rhiana Horovská

Rhiana Horovská

18. 6. 2020

Olympijský běh T-mobile je největší běžecká událost u nás. Koná se k oslavě výročí vzniku Mezinárodního olympijského výboru. A protože běhání utužuje zdraví i dobrou náladu, tradice pokračuje také v nepříliš dobře nastartovaném roce 2020. Už jste začali s tréninkem?

Kde a kdy probíhá Olympijský běh?

Závod se poběží na více než 80 různých místech v České republice – městech krajských i okresních. Olympijský běh 2020 zahrnuje také dva takzvaně Zlaté závody – jedná se o závody na vyšší úrovni. Ke zlatým závodům patří luxusní servis: mobilní WC, šatny, doprovodný program, účast olympioniků a další. Menší, regionální závody se oproti tomu hodí hlavně pro běžecké nadšence-amatéry nebo rodiny s dětmi.

Olympijský běh se pořádá vždy ve středu, která je nejblíže datu 23. června – tedy datu Mezinárodního olympijského dne. Letos však byl tento závod odložen na září z důvodu pandemie Covid-19. Bude se tedy konat 16. září 2020. Startuje se v 18:00 hodin.

Připravte se na letošní Olympijský běh! Registrace probíhá online

Ve zdravém těle zdravý duch! Olympijský běh není jen pro soutěživé atlety. Je pro každého, kdo miluje běhání, kdo má rád výzvy a kdo se rád baví s dalšími běžci. Chcete-li se registrovat, můžete tak učinit do 31. srpna. Registrace probíhá online a startovné se platí převodem nebo platební kartou. Dospělí se na závod přihlašují za 250 Kč, na zlatý závod za 500 Kč. Dětské závody do 15 let jsou zdarma.

Startovní balíček obsahuje kromě čísla závodníka také svačinku v podobě YES tyčinky a bavlněné tašky přes rameno. Přihlásíte-li se na zlatý závod, najdete v něm také magazín RUN. V případě obou typu závodu je možné si do balíčku přikoupit také sportovní funkční tričko.

Olympijská nadace pomáhá mladým sportovcům. Startovným jí přispějete

Registrací na Olympijský běh automaticky finančně podpoříte Českou olympijskou nadaci. Z každého startovného na regionálním závodu je nadaci darováno 20 Kč, u zlatých závodů je to 50 Kč. Vzhledem k hojnému počtu běžců, kteří se na Olympijský běh každoročně přihlašují, byly už vybrány úctyhodné částky. V roce 2019 to činilo přes 380 tisíc korun.

Česká olympijská nadace z vybraných peněz pomáhá dětem z rodin ve finanční tísni sportovat. Sport totiž často vyžaduje náčiní či výstroj, kterou si ne každý může dovolit. Dětské domovy či rodiče, kteří pobírají sociální dávky na děti, mohou vyhledat pomoc právě u České olympijské nadace. Pomoc se týká všech dětí, které mají rády pohyb a chtějí sportovat – nemusí být extrémně tělesně talentované.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Olympijský běh 2020: I letos nás čeká největší charitativní závod v ČR