Menu
oBěhání.cz
Vybavení na běhání

Opravdu potřebujete chytré hodinky?

Před rozhodnutím o koupi produktu je nezbytné vědět, co přesně hledáte, proto se podíváme na analýzu výhod a nevýhod chytrých hodinek. Tato zařízení mají různé funkce, které mohou nebo nemusí vyhovovat vašim potřebám, to se dozvíte níže.

Některé jeho vlastnosti

Zpočátku se chytré hodinky zrodily v roce 2012 s velmi základními funkcemi, ale ty současné jsou schopné přistupovat k internetu, uskutečňovat a přijímat telefonní hovory, odesílat a přijímat e-maily a SMS, přijímat upozornění z telefonu, používat kompas, fotoaparát, mapy, GPS atd. výškoměr, teploměr, akcelerometr, reproduktor, barometr, paměťové karty SD, mikrofon, kalendář atd… a dokonce pomocí svých aplikací zkontrolujte sociální sítě.

Správa některých funkcionalit v chytrých hodinkách může být z tohoto důvodu poněkud obtížná, je zde možnost posílat informace do telefonu a odtud pak funkce snadněji spravovat.

Víme, že u chytrých telefonů máme dvě možnosti využití softwaru: Android nebo iOS, ale na trhu chytrých hodinek jich existuje více než dvě. Zde je několik příkladů, abyste si udělali představu o operačním systému chytrých hodinek každé společnosti: WatchOS pro Apple, Tizen pro Samsung, Lite OS pro Huawey atd. a Android Wear OS pro zařízení Android třetích stran.

Funkce, které je třeba zvážit při nákupu chytrých hodinek

Operační systém vašeho mobilu a operační systém hodinek: jak jsme viděli, je třeba vzít v úvahu.

Velikost: můžeme si vybrat tu, která nejlépe vyhovuje našemu tělu, protože bude doplňkem pro přepravu vašeho smartphonu, existují některé, které mohou mít různé podoby.

Obrazovka: je dotyková a existují i menší či větší, které napomáhají lepší manipulaci. Například poslední Huawei hodinky GT3 mají dvě velikosti. Jedním jsou hodinky huawei watch gt 3 42mm, druhým jsou hodinky huawei gt 3 46 mm. Správnou velikost si můžete vybrat podle svých preferencí.

Odolnost: pokud hledáte model, který má odolnost, pak se musíte zaměřit na hodinky s dobrou kvalitou displeje, příkladem odolnosti je ochranné sklo pro smartphony vyráběné společností Coming.

Baterie: nejběžnější dobíjecí baterie, kterou můžete najít, vydrží dva dny.

Chytré hodinky

Některé výhody a nevýhody chytrých hodinek

Výhody

Hodiny mají různá použití a jedním z nich je, když jste na místě, kde nemůžete telefon použít, například na schůzce nebo na veřejném místě, s chytrými hodinkami si můžete diskrétně a rychle prohlédnout svá upozornění.

Výhodou chytrých hodinek je, že existuje celá řada modelů, mezi nimi i ty, které přesahují sportovní modely, které jsou hybridem mezi společenskými a sportovními hodinkami a jsou poměrně elegantní. Jsou plastové pro nejlevnější variantu a keramické, hliníkové a silikonové s koženými nebo ocelovými detaily pro dražší variantu.

Nevýhody

Nevýhodou může být, že většina těchto zařízení je doplňkem vašeho telefonu a jak jsme viděli, některé značky mají vlastní software, což vás nutí vybírat chytré hodinky podle operačního systému nebo softwaru telefonu. . že máš. To vede k uzavřenějšímu zážitku, příkladem toho je, že si můžete stáhnout pouze aplikace společnosti.

Navíc je zatím většina těchto chytrých hodinek při hovorech závislá na chytrém telefonu. To nemusí být praktické, když jdete ven sportovat, protože musíte nosit svůj smartphone. I když již existuje možnost, aby chytré hodinky byly autonomní za vyšší cenu.

Závěr výše uvedeného

Rozmanitost operačních systémů nás může přivést k myšlence na trh, který právě začíná a není konsolidovaný, kde se několik firem jako Microsoft nebo Linux pokusilo prorazit a neuspělo. Existují však modely Apple nebo Huawei, které zůstávají díky své kvalitě a funkčnosti.

Pokud tedy hledáte hodinky se všemi těmito funkcemi, nebo alespoň s většinou z nich, mohli jste se před koupí chytrých hodinek podívat, na co se zaměřit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Opravdu potřebujete chytré hodinky?