Menu
oBěhání.cz
Běžecké závody

Pátý VoltaRUN se poběží pro Karolínku

Redakce

Redakce

23. 7. 2020

Jsme za půlkou běžeckého seriálu Běhej lesy a VoltaRUNu, které prostřednictvím partnera, společnosti GSK, pomáhají dětem s pohybovým postižením. Pátý závod se odehraje 1. srpna na Bílé a výtěžek dostane téměř pětiletá Karolínka, která trpí dětskou mozkovou obrnou. Pořadatelé budou dohlížet na dodržení všech mimořádných opatření.

První srpnový den přivítá beskydská Bílá běžce závodu Běhej lesy. Mimo hlavní závod se mohou sportovci přihlásit i do nesoutěžního VoltaRUNu, jehož partnerem je společnost GSK se svou značkou Voltaren. Její motto je Radost z pohybu, a proto je výtěžek z každého VoltaRUNu věnován konkrétní rodině, která má dítě s pohybovým postižením.

„Každým zdolaným kilometrem přispějí účastníci VoltaRUNu prostřednictvím Voltarenu 2 Kč na konkrétní pomoc vybraným dětem,” popisuje aktivitu Margarita Bezborodova za značku Voltaren.

V předchozích závodech jste už pomohli svou účastí přispět na léčbu Kubíka, Honzíka, Tomíka, Elišky. Tentokrát vybrané peníze dostane Karolínka, která se narodila s dětskou mozkovou obrnou – centrální kvadruparézou. Ke zlepšení jejího zdravotního stavu pomáhá intenzivní rehabilitace, která je finančně náročná. Na závodech budou účastníci společně usilovat o to, aby vybrali finanční částku, která by na dostatečnou dobu umožnila pobyt malé bojovnice v moderním neurorehabilitačním centru Arcada.

Pokud se necítíte na velké sportovní výkony, nebo se závodu účastníte jako doprovod, přihlaste se na VoltaRUN. Tento nesoutěžní projekt je nenáročný a zvládnou ho malí i velcí. Trasa VoltaRUNu je 3 až 5 km dlouhá a má nenáročný terén, takže ji zvládnou i maminky s kočárky.

„Máme velikou radost, že je o VoltaRUN zájem a můžeme pomáhat dětem k radosti z pohybu, doplňuje Margarita za Voltaren.

Na závod se můžete přihlásit online i na místě v den konání. Kapacita VoltaRUNu je omezená, proto registraci nenechávejte na poslední chvíli. Veškerý výtěžek z registrací VoltaRUNu bude předán prostřednictvím Nadace Nova Karolínce. VoltaRUN startovné je 250 Kč.

Pomoci můžete i svým nákupem. Společnost GSK totiž dětem přispěje 2 Kč i za každý kilometr zakoupených produktů Voltaren, a to v období od 1.6.2020 do 31.10.2020.*

Během závodů budou pořadatelé dodržovat veškerá potřebná opatření a vládní nařízení. Startovat se tedy bude po skupinách maximálně 100 běžců a na místě budou oddělené zóny startu a cíle tak, aby se tyto skupiny nepotkaly. V místě konání závodů bude navíc na klíčových místech jako jsou toalety, šatny, prostor registrace nebo vstup do areálu, dostupné dostatečné množství dezinfekce. Pravidelně dezinfikované budou zároveň všechny společné prostory.

V rámci celé série bude možné pomáhat ještě na závodech v okolí Karlštejna (15. 8.), v Jizerských horách (29. 8.) a na nočním závodě v Boleticích (12. 9.). Každým závodem běžci podpoří jinou konkrétní rodinu.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Pátý VoltaRUN se poběží pro Karolínku