Menu
oBěhání.cz
Vybavení na běhání

Pojištění při sportu aneb Na co myslet?

Pohyb k našim životům nerozlučně patří, každý z nás preferuje jiný druh. Jeden běhá, druhý chodí do posilovny, třetí pravidelně plave, další se věnuje bojovým sportům. Tak bychom mohli dlouho pokračovat, jedno ale mají všechny sporty společné. Během nich je zvýšené riziko úrazu, a je jedno, zda sportujeme amatérsky nebo profesionálně. Zapomínat bychom tak neměli na úrazové pojištění, hodit se může i pojištění odpovědnosti.

Proč si na sport sjednat speciální pojištění?

Sport sám o sobě je pro mnohé z nás rizikový. Stačí trocha neopatrnosti a natáhneme si sval, podvrkneme kotník, zlomíme si nohu nebo si jinak ublížíme. Když jde o drobnost v podobě odřenin, k lékaři s tím nepoběžíme, pokud si ale přivodíme vážnější úraz, je ošetření na místě. Klidně se pak ale může stát, že dostaneme neschopenku a na to, že bychom vyráželi do zaměstnání, můžeme zapomenout. S pracovní neschopností je pak snížený i náš příjem.

Další věc je, že svojí neopatrností nebo nepozorností můžeme někomu způsobit škodu na zdraví nebo majetku. Ono i značkové oblečení něco stojí, když se k tomu přidá třeba odškodnění za ušlý zisk, protože dojde ke zranění, kvůli kterému poškozený nemůže chodit do práce, ani náhodou už nejde jen o pár korun.

Jaká pojištění by měl mít každý sportovec?

Už jsme je zmínili výše, asi ty nejdůležitější jsou úrazové pojištění a pojištění odpovědnosti. Kdo vyráží za sportem do zahraničí, ten by si měl sjednat i odpovídající cestovní pojištění a pohlídat si, zda se vztahuje i na sport, který provozuje. Adrenalinové nebo jiné extrémní sporty v pojištění obvykle zahrnuty totiž nebývají.

Sport

Jak vybrat úrazové pojištění?

Když si přivodíte úraz, zdravotní péči na území ČR není třeba řešit. Díky povinnému zdravotnímu pojištění ji máte zajištěnou. Jenže když je úraz závažnější a vy kvůli němu nemůžete chodit do práce, přijdete o část výplaty, což je v dnešní době velmi nepříjemné. Díky úrazovému pojištění ale můžete za každý den léčení úrazu získat předem sjednané odškodnění, které můžete využít dle svého uvážení.

Nabídka úrazového pojištění je široká, sjednat si ji můžete jak samostatně, tak třeba v rámci životního pojištění. Stojí pár korun, může vám ale pomoci v případě úrazu platit účty. Proti jakým rizikům se můžete pojistit?

  • Doba nezbytného léčení
  • Hospitalizace v důsledku úrazu
  • Trvalé následky v souvislosti s úrazem
  • Smrt následkem úrazu

Co si pohlídat u pojištění odpovědnosti?

Pojištění odpovědnosti, které většina z nás zná spíš jako pojistku na blbost, je dalším pojištěním, které není radno podcenit. V tomto případě to platí nejen pro sport, ale i pro běžný život. Jen si vzpomeňte, kolikrát se vám už stalo, že jste venčili čtyřnohého kamaráda a ten se někomu připletl pod nohy nebo pod kolo, kolikrát vám zatrnulo, že v obchodě něco shodíte.

Když se ale vrátíme ke sportu, i tady hrozí, že někomu neúmyslně způsobíte škodu. Stačí mu roztrhnout oblečení, v zimě přejet přes lyže apod. Možností je spousta, pokud ale nejde o úmysl a máte sjednané pojištění odpovědnosti, nemusíte se finančních následků tolik bát.

Víte, že při jeho sjednání byste si měli pohlídat výluky, tedy situace, na které se nevztahuje, a limit pojistného krytí? Ten totiž udává maximální částku, kterou pojišťovna uhradí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pojištění při sportu aneb Na co myslet?