Menu
oBěhání.cz
Běžecké závody

Přihlaste se na šestý závod VoltaRUN. Pomůžete Aničce

Redakce

Redakce

6. 8. 2020

Sobota 15. srpna bude patřit šesté části závodů ze série Běhej lesy a zároveň charitativnímu a nesoutěžnímu VoltaRUNu. Celá událost se bude odehrávat v krásné krajině kolem hradu Karlštejn. Pro účastníky charitativního závodu, kde není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, je připravená trasa kolem lomu Malá Amerika. Trasa je vhodná pro všechny, kteří chtějí podpořit dobrou věc, bez ohledu na fyzickou kondici.

Účastníkům charitativního běhu VoltaRUN, za kterým stojí společnost GSK, se naskýtá jedinečná příležitost podívat se společně s rodinou a přáteli na úžasná místa kraje. Zároveň mohou svou účastí podpořit správný vývoj šestileté Aničky, které byla po narození diagnostikována hypotonie a lehce nedovyvinutá kyčel.

Cílem VoltaRUNu je udělat vše pro to, aby se mohlo splnit přání rodičů Aničky, kterým je intenzivní neurorehabilitace s ergoterapií, logopedií a robotickým přístrojem sloužícím k nácviku chůze s názvem lokomat v neurorehabilitační klinice Axon v Praze.

Za každý kilometr, který závodníci na Karlštejně překonají, přispěje Voltaren 2 Kč na Aničky rehabilitaci. Naším společným cílem je vybrat 82000 korun, které splní přání Aničky i jejich rodičů,” komentuje konkrétní situaci Margarita Bezborodova za značku Voltaren.

Této sbírky se účastní všichni běžci soutěžící v hlavním závodu Běhej lesy i běžci, chodci a vlastně i jezdci v doprovodném závodu VoltaRUN. Za VoltaRUNem stojí společnost GSK se svou značkou Voltaren, která tak podporuje rodiny s dětmi s omezením pohybového aparátu. Ve spojení s Nadací Nova a sérií Běhej lesy podpoří každým závodem konkrétní pečlivě vybranou rodinu.

Všechny prostředky získané startovným v rámci VoltaRUNu, které stojí 250 Kč, dostane rodina v plné výši. Zájem o závod je navíc tak velký, že společnost GSK navýšila původní stohlavou kapacitu na 200 osob. Registrovat se můžete předem i na místě. Další způsob, jak se můžete do pomoci zapojit, je nákup výrobků Voltaren. GSK totiž dětem přispěje 2 Kč i za každý kilometr zakoupených produktů Voltaren, a to v období od 1. 6. 2020 do 31. 10. 2020.*

„Těší nás, že se VoltaRUNu účastní celé rodiny napříč generacemi. Tím, že není VoltaRUN fyzicky náročný, podporuje naši dlouhodobou myšlenku, že pohyb a radost z pohybu by měly být pro všechny,” doplňuje Margarita za Voltaren.

Během závodů budou pořadatelé dodržovat veškerá potřebná opatření a vládní nařízení. V místě konání závodů bude navíc na klíčových místech, jako jsou toalety, šatny, prostor registrace nebo vstup do areálu, dostupné dostatečné množství dezinfekce. Pravidelně dezinfikované budou zároveň všechny společné prostory.

V rámci celé série bude možné pomáhat ještě na dvou posledních závodech v Jizerských horách (29. 8.) a na nočním závodě v Boleticích (12. 9.). Každým závodem běžci podpoří jinou rodinu.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Přihlaste se na šestý závod VoltaRUN. Pomůžete Aničce