Menu
oBěhání.cz
Životní styl sportovců

Putter – nejdůležitější golfová hůl na hřišti

Je putter tou nejdůležitější golfovou holí ze všech? Není to přehnané tvrzení? Jestliže je golf vaše vášeň a hledáte u nás zajímavé informace, prozradíme vám tajemství: podle statistik je putter nejčastěji používanou holí na golfovém hřišti. Železa a dřeva slouží k zahrávání dalekých a efektních ran, ale když je potřeba trefit jamku a emoce dosahují vrcholu, je potřeba mít po ruce přesný, profesionální nástroj, na který se hráč může spolehnout. A tím je putter.

V čem jsou puttery jiné?

Golfové vynálezy vznikly z nadšení pro hru. Putter spatřil světlo světa v roce 1959. Na svět ho přivedl Karsten Solheim, známý projektant a výrobce golfových holí. Metodou pokusů a omylů přišel na to, že u putteru musí být shaft připevněný nikoliv z boku hlavy ale seshora.

Golfový putter – přímo do cíle!

Přemýšleli jste nad tím, proč je pro některé hráče obtížné trefit jamku ze vzdálenosti 2 až 3 metrů a jiným nedělá ji zasáhnout z 10 metrů a více? Ne vždy to musí být otázka manuálních schopností nebo koncentrace. Někdy za to může používání hůře nebo lépe upravené hole!

Je to ještě golf nebo duel odstřelovačů? Dokonale vyvážený putter

Úpravou hole máme na mysli změnu její délky, hmotnosti, tloušťky gripu, úhlu sklonu hlavy. Gram hmotnosti nebo stupeň sklonu hlavy navíc mohou mít vliv na spolehlivost putteru a vaše potěšení ze hry. Měla byl to být prodloužená ruka hráče.

Rozdíl mezi holemi, které patří k nejlevnějším nebo je vyrobili neznámí výrobci, a těmi značkovými je v tom, že první dvě skupiny jsou v podstatě polotovary, které postrádají přesnou kontrolu parametrů. Golfová hůl, která se snaží konkurovat velmi nízkou cenou, může ve skutečnosti mít významné odchylky od toho, co má uvedeno ve specifikaci. Hodí se pro akce typu „hráčem golfu za víkend“.

Podobné je to s nákupem užívaných putterů. Taková hůl je přizpůsobená hernímu stylu konkrétního hráče. Abyste z ní měli užitek, musíte na ní nechat udělat fitting podle vlastních potřeb.

Puttery a další golfové hole jsou skladem v golfovém obchodě Golfchampion.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Putter – nejdůležitější golfová hůl na hřišti