Menu
oBěhání.cz
Životní styl sportovců

Různorodý pohyb tělo ocení aneb proč střídat běh s jízdou na kole

Hýbat se je fajn, o tom není pochyb. Vyměnit sedavý způsob života a lenošení před televizí či počítačem za procházku, běh, cyklistiku, plavání či za kolečkové brusle ocení vaše duše i tělo. Pokud však tělu dopřejete právě různorodý pohyb, a nejen jednostranné zatížení, rozhodně to ocení.

Elektrokolo je pak skvělým doplňkem právě k běhání, a to pro svou schopnost dokonale vám protáhnout svaly, na které je třeba právě běh krátký.

Běh a cyklistika se dokonale doplňují

Jízda na kole i běhání je pohyb, který přináší radost, relaxaci, nová přátelství, ale především i vylepšení fyzické zdatnosti a kondice. A kdo by nestál o to, mít mysl i tělo v rovnováze a cítit se fit!  Běh i jízda na elektrokole patří mezi aerobní aktivitu, která má blahodárný vliv na celý náš kardiovaskulární systém a posiluje svaly i celkovou kondici našeho organismu.

Příznivý vliv pohybu oceníte i v boji s nadbytečnými kilogramy a nevzhlednými faldíky – při běhu i jízdě na elektrokole se skvěle hubne a spalují kalorie. Vaše tělo se tak kombinací těchto aktivit skvěle dostane do formy, jednoduše a zábavně, díky udržení vhodné tepové frekvence, zvolení vhodné délky výkonu, a především díky vašemu vytrvání a odhodlání. A to vás právě v sedle elektrokola jen tak neopustí.

Proč běh doplnit právě jízdou na elektrokole?

Při běhání si rozhodně dáte pořádně do těla, o tom není pochyb. Rozpumpujete krev v žilách, posílíte hýždě a především zpevníte důležitý střed těla, o dolních končetinách ani nemluvě.

Při jízdě na elektrokole si však kromě kardiovaskulárního systému přijdou na své i svaly zadní strany stehen, ale především tolik nezatížíte klouby, a přesto přitom celkově posílíte svaly, které při běhu lenoší. Jednostranné zatížení tak nehrozí a vaše tělo si protáhnete i posílíte rovnoměrně.

Za zmínku určitě stojí i fakt, že střídáním různých druhů pohybu zvyšujete také vaše sebevědomí a odhodlání – předejdete tak pomyslnému sportovnímu vyhoření. Zkrátka, když se vám nebude chtít zrovna běhat, elektrokolo vás už o vyjížďce přesvědčí – nebo naopak elektrokolo necháte pro dnešek odpočívat a vyběhnete si jen tak nalehko do nejbližšího parku či lesíka.

A pokud s běháním zrovna začínáte – pozvolná a pohodová jízda na elektrokole s dopomocí elektropohonu vám pomůže zvýšit vaši kondici s lehkostí, a hlavně zábavnou a nenásilnou formou.

Výhody jízdy na elektrokole

Ať už jste běžcem či cyklistou amatérem nebo profíkem – rozhodně vás výhody elektrokola vezmou za srdce sportovce. Elektrokolo vám totiž pomůže začít se zdravým pohybem doslova od píky. Díky schopnosti poslat vám přesně tolik energie do pedálů, kolik právě potřebujete, samozřejmě ale s vašim patřičným přičiněním, vám elektrokolo ulehčí nejedny sportovní i cyklistické začátky. Nemusíte být žádný vysportovaný maratónec, stačí jen chuť začít se hýbat a v sedle elektrokola se pomalu vyšplháte i k těm nejvyšším metám.

Vylepšíte si postupně svou fyzickou zdatnost, a přitom budete stačit i těm zkušenějším. Vyrazit tak na výlet můžete i s partou vytrénovaných přátel – elektrokolo vás nenechá na holičkách a zvládne s vámi i náročné a dlouhé trasy se strmým převýšením. A když uzraje čas, intenzitu dopomoci můžete začít snižovat, a spoléhat se víc a víc jen na svou vlastní energii.

Elektrokolo je důkazem, že s pohybem můžete začít v každém věku – stačí jen chuť a vůle rozpohybovat svůj život tím správným směrem.

Ať už k vašemu zlepšení kondice a fyzického zdraví přispívá běh, jízda na kole nebo domácí cvičení, vždycky je lepší pohyby kombinovat. Procvičíte různé svaly jejich trénováním různým způsobem a možná objevíte ty, o kterých jste doposud ani nevěděli.

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Různorodý pohyb tělo ocení aneb proč střídat běh s jízdou na kole