Menu
oBěhání.cz
Vybavení na běhání

S kvalitní obuví dosáhnete lepších běžeckých výsledků

Ať už jste rekreační běžec nebo profesionální atlet, před každým vyběhnutím by vás mělo zajímat několik věcí. Kromě toho, zda máte na sobě vhodný oděv doplněný o reflexní prvky, zásobu gelů a proteinových tyčinek, by vás mělo zajímat také to, co máte na nohou. Je totiž dokázáno, že v kvalitní běžecké obuvi můžete podávat lepší výsledky.

Tenisky na běhání?

Jednou z variant, kterou si na své nohy můžete před výběhem obout, jsou klasické černé tenisky. Jsou-li měkké, chrání vaše chodidla a kotníky a je vám v nich pohodlně, jsou k běhu ideální. Pohlídat si ovšem musíte jejich velikost, protože zlaté pravidlo každého běžce zní: nejlepší boty na běhání jsou ty o půl čísla větší.

Běžecké boty s odpružením

Chodíte-li běhat pravidelně několikrát do týdne a na běhání jste závislí, zvažte investici do profesionálních běžeckých bot, kterými jsou bezesporu boty Adidas Ultraboost. Ty vás zaujmou na první pohled, protože jsou navrženy tak, aby každé došlápnutí bylo odpružené a co nejměkčí. Tato revoluční technologie, kterou značka Adidas vypustila na trh v roce 2013, se ihned stala hitem mezi příležitostnými i závislými běžci. Odpružené boty na běhání jsou navíc vhodné do každého terénu, protože každý krok v nich připomíná chůzi na obláčku.

Pánské versus dámské běžecké boty

Kromě toho, že by běžecké boty měly být o půl čísla větší a s odpružením, vyplatí se jejich výběr přizpůsobit také vašemu pohlaví. nská chodidla bývají širší než dámská, proto jsou pánské běžecké boty také o poznání širší než jejich dámské provedení. Na pozoru by se tedy měly mít zejména ženy s úzkými chodidly, které si chtějí pořídit pánský běžecký model bot.

Hlavně ať jsou prodyšné

Při běhu se vaše chodidla potí více než při chůzi, proto jim dopřejte řádné odvětrání. Toho dosáhnete v botách, které jsou vyrobeny ze speciálních funkčních a zároveň prodyšných materiálů. Čím více se budou vaše chodidla odvětrávat, tím lépe vám budou boty držet na nohou, protože vám kvůli potu nebudou klouzat.

Kde vybrat kvalitní běžeckou obuv

Nákup kvalitní obuvi je nejlepší podstoupit na místě, kde máte široký výběr modelů i velikostí. Kromě všech výše zmíněných vlastností se vám musí vaše běžecké boty i líbit. To, jak na vás boty působí esteticky, se totiž odrazí i na vašem výkonu. Budete-li běhat v botách, které se vám líbí, každý pohled na ně vám zlepší náladu a donutí vás nepřestat. Krásné, kvalitní a prodyšné boty vhodné na běhání najdete například v katalogu Flexdog.

Běhejte s lehkostí, radostí a v obuvi, která vám každý krok zpříjemní. Speciální běžecké boty podpoří vaše výkony a chodidlům během běhání dodají pohodlí. Nepodceňujte správné odvětrání bot, ani volbu správné velikosti.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

S kvalitní obuví dosáhnete lepších běžeckých výsledků