Menu
oBěhání.cz
Významní běžci

Sbíral jedno zlato za druhým. Pak ale maratonská hvězda náhle zemřela

Redakce

Redakce

30. 3. 2018

Jihoafrická ultramaratonská hvězda, devětadvacetiletý Siphiwe Ndlela zemřel ve výcvikovém táboře v Drakensbergu. Spekuluje se o tom, že zlatý medailista zemřel krátce poté, co si vzal bylinné léky na žaludeční křeče.

Ndlela byl posledních pár let opravdu úspěšný a sbíral jednu zlatou medaili za druhou a měl velké ambice, že prorazí i mimo svou zem. Ve výcvikovém táboře, kde byl spolu s dalšími pěti sportovci, se připravoval na jeden z nadcházejících maratonů. Během výcviku se sportovci udělalo nevolno a rozhodl se svůj zdravotní stav zlepšit s pomocí bylinných léků.

Následně se vrátil ke svým kolegům, aby pokračoval. Ndlelovi se bohužel ještě více přitížilo a začal se potit. Požádal jednoho z kolegů o vodu a téměř ihned po napití začal zvracet. Jeho trenér Mdu Khumalo médiím popsal sportovci poslední chvíle před smrtí: „Ndlela se zhroutil v koupelně, ostatní ho přenesli do postele. Údajně nemohl moc dobře mluvit.“

Sportovní kolegové se rozhodli, že nechají Ndlelu trochu prospat, ale když ho přišli zkontrolovat, zjistili, že nedýchá. Přivolaní záchranáři už nic nezmohli. Trenér vyjádřil obrovský zármutek a nechal se slyšet, že „Ndlelova smrt je pro zemi obrovskou ztrátou“. Do nadějného maratonisty vkládala naději řada sportovních nadšenců. Mnoho z nich doufalo, že Ndlela do JAR jednou přiveze maratonské zlato ze světových šampionátů. To se ale bohužel už nestane.

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Sbíral jedno zlato za druhým. Pak ale maratonská hvězda náhle zemřela