Menu
oBěhání.cz
Vybavení na běhání

Štětce na make-up, které musí být v zásobě každé ženy

Štětce na líčení se plynule přemístily z beauty-boxů profesionálních vizážistů do kosmetických tašek obyčejných žen. Ale víme-li, k čemu který štětec je v líčení určen? Pokusíme se to pochopit!  Samozřejmě jsou zkušenosti a dovednosti vizážistů nepochybné, ale je to však jen polovina úspěchu. Hodně záleží na kvalitě materiálů. Je vždy lépe používat vysoce kvalitní kosmetiku a štětce na líčení. Tak například pomocí kvalitních štětců lze dosáhnout co nejrovnějšího pokrytí na obličeji, zvýšit odolnost make-upu, ideálně rozetřít hranice stínů a tvářenky. V tomto článku si řekneme, jaké typy štětců existují.

Dokonale rovnoměrné pokrytí na obličeji

Nejčastěji je štětec na nanášení tekutého make-upu vyroben z umělého materiálu. Takové štětiny neabsorbují kosmetický prostředek, snadno se čistí a umožňují rovné pokrytí. Tvrdost štětce by měla být průměrná, štětiny plastické a rovné. Štětce na make-up mají nejčastěji dlouhé rukojeti a plochou hlavičku, která je tlustší u základu a tenčí ke špičce.

Zářící vábný pohled

Existují varianty štětců pouze na nanesení a snadné roztírání stínů, na konturovací nanesení stínů podél horního a dolního víčka, na nanesení třpytek a shimmeru. Štětce na stíny se nejčastěji vyrábějí z přírodního materiálu střední tvrdosti.

Pokud jste se doteď nenaučili kreslit ideální šipky na očích, znamená to, že je čas si pořídit profesionální nástroj. Pomocí štětce na oční linky lze vytvořit co nejtenčí a nejrovnější linii podél víček. Obvykle mají dlouhou rukojeť a velmi tenký plochý zkosený štěteс.

štětce na líčení

Maskování nedostatků a konturování

Štětec potřebujete na nejpečlivější a nejrovnější nanesení korektoru na oblast kolem očí. Stejně jako předchozí je nejčastěji vyroben ze syntetického materiálu, což umožňuje delší využití výrobku. Obvykle jsou to kulaté nebo zkosené štětce s dlouhými hustými štětinami.

Přitažlivé a výrazné rty

Rtěnku jasného odstínu je nutné nanášet pouze pomoci speciálního štětce, který pomůže dokonale aplikovat výrobek a výrazně podtrhne obrys rtů. K tomu přispívá zvláštní tvar  – tenký lehce zploštělý štěteček.

Roztomilé růžové tóny a dokonalý finiš

Na nanesení sypkého pudru lépe použít jemný velký štětec s dlouhými štětinami zastřiženými dokulata. Čím větší štětec, tím bude pokrytí průhlednější a přirozenější. Stejné štětce lze použít na aplikaci tvářenky. Pomocí něj snadno rozetřete jasné hranice barvy na tvářích.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Štětce na make-up, které musí být v zásobě každé ženy