Menu
oBěhání.cz
Kde běhat

Turistika a možnosti běhání v uvedených oblastech, možnosti ubytování během delších výletů

Běh je pohybová aktivita, pro kterou nepotřebujeme žádné speciální náčiní ani vybavení. Postačí vhodné oblečení, běžecká obuv a chuť začít. Přináší nám celou řadu zdravotních benefitů. Udrží zdravý náš kardiovaskulární systém, podpoří pevné kosti a budování svalů, zlepší kvalitu spánku, podpoří relaxaci a navíc s ním můžeme začít kdykoli a kdekoli. Využít můžeme i běžecké areály a trasy, kterých je na území naší republiky velké množství. Běhat však nemusíme pouze na stadionu, ale i v přírodě nebo na značených běžeckých či turistických trasách. Různé možnosti ubytování na jednom místě nabízí ubytovací portál Hauzi.  

České Švýcarsko – oblast rozkládající se na obou březích řeky Labe

Oblast Českého Švýcarska se rozkládá na obou březích řeky Labe, mezi českým městem Děčín a německou Pirnou. Tato unikátní krajina nemá v Evropě obdoby. Turisté do těchto míst míří za návštěvou skal budovaných kvádrovými pískovci. Ty vznikaly postupně, zpevňováním písků usazujících se na dno dávného moře, již v období druhohor. Součástí oblasti je Národní park České Švýcarsko, jehož cílem je právě ochrana unikátních pískovcových útvarů nacházejících se na jeho území. Na tyto útvary se pak váže i vzácný biotop. Chceme-li začít s běháním, nebo jsme již profesionálové, tak právě České Švýcarsko nabízí trasy různých obtížností pro každého běžce. Běhat můžeme vyrazit třeba po běžecké trase vedoucí z Hřenska na Pravčickou bránu, která měří necelých 30 kilometrů. Pro začátečníky je vhodnou volbou Malý okruh Jetřichovickými skalami s délkou kolem sedmi kilometrů.  

Vybrat si můžeme také z široké nabídky ubytování České Švýcarsko. Může to být ubytování v hotelu, penzionu nebo v soukromí. Záleží jen na tom, čemu dáváme přednost.  

Valtice – vinařské město Jihomoravského kraje

Jižní Morava je známá jako vinařská oblast. Nejinak tomu je i s městečkem Valtice, které je součástí rozlehlého Lednicko-valtického areálu. Ten tvoří krajinnou památkovou zónu a nabízí i různé možnosti ubytování Valtice. Za prohlídku rozhodně stojí Zámek Valtice, který byl až do roku 1945 sídlem knížecího rodu Lichtenštejnů. 

Lednicko-valtického areál nabízí celou řadu značených turistických i běžeckých tras. Jednou z nich je ta, která vede přes naučnou stezku Pohansko. Je dlouhá asi 11 kilometrů. Hledáte-li nejen trasu pro běhání, ale patříte mezi milovníky zážitků a poznávání, pak právě pro vás je určený okruh začínající u pivovaru v Břeclavi.

Velké Bílovice – bývalá rozlehlá osada Lednicko-valtického areálu

Město se nachází v okrese Břeclav a stejně jako Valtice tvoří součást rozlehlého Lednicko-valtického areálu. Svým návštěvníkům nabízí ubytování Velké Bílovice v několika hotelích, penzionech, ale i v soukromí. Do města míří především milovníci vína, neboť v jeho okolí se rozkládají rozlehlé vinice a přímo ve městě narazíte na sklepní uličky, které vytvářejí samostatné vinařské město.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Turistika a možnosti běhání v uvedených oblastech, možnosti ubytování během delších výletů