Menu
oBěhání.cz
Významní běžci

Ultramaratonec běžel přes poušť Gobi se zatoulanou fenkou, po závodu jí adoptoval

Redakce

Redakce

19. 3. 2018

Australský ultramaratonec Dion Leonar na druhou fázi závodu 4 Deserts jen tak nezapomene. Kromě medaile si totiž domů převezl i zatoulanou fenku, kterou pojmenoval Gobi, podle pouště, kterou sám překonal.

Ultramaratonec adoptivním rodičem

Malý chlupatý psík se objevil v maratonském táboře už večer před druhou etapou náročného závodu, při němž musejí běžci zdolat 250 kilometrů během sedmi dnů. Vzhledem k tomu, že v severní Číně a jižním Mongolsku, kde se poušť Gobi rozkládá, žije mnoho toulavých psů, nikdo si fenky Gobi nevšímal. Ultramaratonec Dion Leonar jí nevěnoval pozornost, ani když s ním vyběhla na trasu. Původně předpokládal, že s ním poběží jen chvíli, ale fenka měla neuvěřitelnou výdrž.

Pes, který přeběhl poušť

Fenka držela tempo jako správný ultramaratonec a od běžce Diona se nehnula na krok, ani když dorazili do cíle. Spala s Dionem ve stanu pro závodníky a držela se ho, ať šel nebo běžel. Velmi záhy se stala nejoblíbenějším členem celé skupiny závodníků i organizačního týmu. Žádný ultramaratonec nezískal na sociálních sítích tolik „lajků“ jako fenka Gobi.

Běhání se psem

Nerozluční běžci

Fenka Gobi se stala nedílnou součástí závodu a ultramaratonec Dion se s ní dělil o vodu i jídlo. Na těžkých úsecích trasy ji dokonce přenášel, aby s ním závod dokončila. V cíli se rozhodl, že ji adoptuje a vezme s sebou zpátky do rodného Edinburgu. Manželčin souhlas získal okamžitě, mnohem náročnější to bylo s byrokracií ohledně převozu zvířete z Číny do Austrálie. Náklady s tím spojené přesáhly částku 5000 liber. Dion a další běžci založili crowfundingovou kampaň Bring Gobi home, jejíž výtěžek pomohl zaplatit nejen přesun fenky Gobi. Zbylé peníze byly věnovány na podporu dalších zatoulaných  psů.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Ultramaratonec běžel přes poušť Gobi se zatoulanou fenkou, po závodu jí adoptoval