×
Oběhání.cz

Ultramaratonec běžel přes poušť Gobi se zatoulanou fenkou, po závodu jí adoptoval

Běhání se psem

Australský ultramaratonec Dion Leonar na druhou fázi závodu 4 Deserts jen tak nezapomene. Kromě medaile si totiž domů převezl i zatoulanou fenku, kterou pojmenoval Gobi, podle pouště, kterou sám překonal.

Ultramaratonec adoptivním rodičem

Malý chlupatý psík se objevil v maratonském táboře už večer před druhou etapou náročného závodu, při němž musejí běžci zdolat 250 kilometrů během sedmi dnů. Vzhledem k tomu, že v severní Číně a jižním Mongolsku, kde se poušť Gobi rozkládá, žije mnoho toulavých psů, nikdo si fenky Gobi nevšímal. Ultramaratonec Dion Leonar jí nevěnoval pozornost, ani když s ním vyběhla na trasu. Původně předpokládal, že s ním poběží jen chvíli, ale fenka měla neuvěřitelnou výdrž.

Pes, který přeběhl poušť

Fenka držela tempo jako správný ultramaratonec a od běžce Diona se nehnula na krok, ani když dorazili do cíle. Spala s Dionem ve stanu pro závodníky a držela se ho, ať šel nebo běžel. Velmi záhy se stala nejoblíbenějším členem celé skupiny závodníků i organizačního týmu. Žádný ultramaratonec nezískal na sociálních sítích tolik „lajků“ jako fenka Gobi.

Běhání se psem

Nerozluční běžci

Fenka Gobi se stala nedílnou součástí závodu a ultramaratonec Dion se s ní dělil o vodu i jídlo. Na těžkých úsecích trasy ji dokonce přenášel, aby s ním závod dokončila. V cíli se rozhodl, že ji adoptuje a vezme s sebou zpátky do rodného Edinburgu. Manželčin souhlas získal okamžitě, mnohem náročnější to bylo s byrokracií ohledně převozu zvířete z Číny do Austrálie. Náklady s tím spojené přesáhly částku 5000 liber. Dion a další běžci založili crowfundingovou kampaň Bring Gobi home, jejíž výtěžek pomohl zaplatit nejen přesun fenky Gobi. Zbylé peníze byly věnovány na podporu dalších zatoulaných  psů.

Ultramaratonec běžel přes poušť Gobi se zatoulanou fenkou, po závodu jí adoptoval
5 (100%) 9 hlas[ů]


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..