Menu
oBěhání.cz
Jak běhat

Už vás nebaví běhat na pásu a kolem domu? Máme tipy na skvělé běžecké zážitky

Běhání se těší nebývalé popularitě – běhá doslova každý, kdo má nohy. Chcete-li ale běh spojit s běžným životem, po čase zjistíte, že běháte pořád dokola po těch stejných trasách. Běhání se tak může stát trochu nudnou povinností. Ráno si vyčistíte zuby, pak si zaběháte a následně jdete do práce. Spojte běhání s turistikou a objevujte zajímavá místa.

Běh ranní Prahou

Říkáte si, že se proběhnete raději v přírodě? Praha patří k nejkrásnějším městům na světě, jen je v odpoledních hodinách bohužel trochu přehlcená turisty.

Rezervujte si v Praze ubytování a jeden den si přivstaňte, abyste mohli vyrazit mezi šestou a sedmou hodinou. Vyběhněte od Hradu přes uličky Malé Strany a Karlův most až na Staroměstské náměstí. Běh můžete zakončit vydatnou snídaní v centru. Bude se jednat o zážitek, na který určitě nezapomenete.

Za běháním do hor

Běhání v horském terénu je určené spíše zkušenějším běžcům, i začátečníci si ale mohou najít rovinaté trasy údolími, nejlépe kolem řeky či potoka. Nádherné horské scenérie vám dodají energii k tomu, aby byl běh ještě delší než obvykle.

V tomto případě doporučujeme spíše zahraniční pohoří se špičatými, vysokými skalisky. Pohled na ně opravdu stojí za to. Pojedete-li autem, doporučujeme vám zřídit si havarijní pojištění, které vám v případě nehody pokryje finanční škody na vašem vlastním vozidle či zdraví.

Někdy stačí změna stylu

Běžecké aplikace v chytrých telefonech a hodinkách udělaly z běhání hon za statistikami. Kdo uběhne nejdále a kdo bude mít nejlepší tempo. Maratonský běh ale nepatří mezi ty nejzábavnější.

Změňte styl a zkuste pro změnu intervalové sprinty. Běžte 100 metrů nejrychleji, jak můžete, chvíli se vydýchejte a poté zase zpět. Opakujte dle možností pětkrát či desetkrát. Objevíte zcela nový druh pohybu a vaše tělo se stane všestrannějším.

Motivujte se s přáteli, běhejte pro dobrou věc

Jste-li běžci samotáři a moc vás to již nebaví, zkuste se zeptat svých přátel, zda nechtějí běhat s vámi. Ať už osobně, či virtuálně. Zmíněné aplikace často podporují týmové běhání, v rámci něhož se můžete společně překonávat v rekordech.

Kromě toho se každý rok koná spousta akcí, kde se běhá pro dobrou věc, obvykle lze přitom vytvořit soutěžní týmy a společně tak přispět ještě více. Tyto akce obvykle přivedou k běhání i lidi, kteří jinak vůbec neběhají, jde tak i o skvělou příležitost nalézt nové kontakty.

Tip: Jaká pravidla na nás číhají za hranicemi, na co myslet před cestou a co si přibalit, když jedeme na dovolenou autem? Tyto a další informace získáte v novém podcastu o bezpečnosti na silnicích od Srovnejto.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Už vás nebaví běhat na pásu a kolem domu? Máme tipy na skvělé běžecké zážitky