Menu
oBěhání.cz
Vybavení na běhání

Vodní sporty u moře: kryje je vaše cestovní pojištění?

Blíží se léto a s ním i řada vodních radovánek, především v moři. Dejte si ale pozor na to, které sporty kryje vaše cestovní pojištění.

Sjednejte si cestovní pojištění

Pokud pro vás zahraniční dovolená znamená jen ležení na pláži, sem tam tempo v moři nebo bazénu a pití koktejlů v plážovém baru, stačí vám sjednat si základní cestovní pojištěni. Pokud by se vám něco stalo, pojišťovna veškeré náklady na zdravotní péči pokryje za vás.

Vodní adrenalin vyžaduje extra pojištění

Jestliže ale plánujete pořádně řádit ve vlnách, základní pojištění stačit nebude. Většina pojišťoven totiž na řadu vodních sportů nahlíží jako na rizikové. Ale pozor, co jedna vnímá jako nebezpečné, jiná nemusí a naopak.

Úskalí nevhodného pojištění

Mohlo by se vám proto snadno stát, že i když budete mít sjednané cestovní pojištění na rizikové sporty, ten váš mezi nimi nebude.

Tím riskujete, že pokud dojde ke zranění vás nebo jiné osoby vaším přičiněním, půjdou veškeré náklady na léčbu za vámi. Může jít o částky v řádu statisíců. Zajímat se o vhodné cestovní pojištění pro vodní sporty se proto opravdu vyplatí. Při sjednávání pojistky si vždy ověřte, zda zahrnuje konkrétní sport, který hodláte na dovolené provozovat.

Rizikové vodní sporty

K rizikovým sportům patří například jachting při pobřeží, jízda na vodním banánu a vodním skútru i rekreační potápění s dýchacím přístrojem. Počítá se mezi ně také jízda na kajaku, kánoi nebo raftu na divoké vodě, surfing a windsurfing nebo vodní lyžování.

Jak si vybrat to nejlepší cestovní pojištění? Jednoduše, srovnejte, co jednotlivé pojišťovny nabízí. Pozor si dejte na pojistné limity i dodatečné podmínky.

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Vodní sporty u moře: kryje je vaše cestovní pojištění?