Menu
oBěhání.cz
Jak běhat

Zima jako ideální doba na běhání? Rozhodně ano!

Ačkoliv to na první pohled nevypadá, opravdu začíná období, kdy se vyplatí vyběhnout ven a vyčistit si hlavu. Nevěříte? Máme pro vás pět největších výhod běhání v zimě.

Běh je dobré nepřepálit od začátku, ale pomalu a jistě si k němu budovat vztah. Vyšlápnout správnou nohou je tak důležitější než kdy jindy.

1. Optimální teploty

Přes léto se běhá dost špatně, zejména pokud jsou velká vedra a vy běháte na rozpáleném asfaltu. To se pak vyplatí počkat na dobu, kdy slunce zapadne. Na podzim a v zimě vám tyto situace nehrozí. Pokud nebude extrémní liják nebo chumelenice, nic vám v pohybu nebude bránit.

2. Slevy na výbavu

Další velkou výhodou je, že právě „mimo sezónu“ pořídíte různé běžecké kousky v akcích a slevách. Kromě toho se ale během tohoto období koná Black Friday, což zvyšuje vaši šanci na ulovení běžeckých doplňků, po kterých už dlouho pokukujete. A to se vyplatí.

Ideální je sledovat oblíbené značky, nastavit si hlídacího psa a nenechat si vysněnou akci utéct.

3. Nižší konkurence

Neběháte kvůli ostatním, ale kvůli sobě, to je jasné. Na druhou stranu, v dobách, kdy většina lidí bude lebedit doma, si užijete vytouženou volnou trať, kdy nebudete muset neustále někomu uhýbat. A během zimy si můžete vybudovat fyzičku dostatečnou natolik, že vás na jaře nikdo nedoběhne.

4. Zlepšení imunity

Nezapomínejte na správnou životosprávu a optimální přísun vitamínů a minerálů. Imunitu ale můžete posilovat právě i pohybem venku. Jakmile se zvyknete na chladnější vzduch, jen tak vás něco neskolí.

TIP: Nezapomínejte na pravidelný přísun vitamínu C, B, Magnesia i D.

5. Domácí strečing

Základní pravidlo před a po každém běhu je: Nezapomeň na protažení. Tentokrát je dobré si ho „odbýt“ doma, a hezky v teple. Připravíte tak vaše tělo na náročnou fyzickou aktivitu a zároveň mu poté dopřejete regeneraci, která vám v dalších dnech ušetří nejeden bolavý sval.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zima jako ideální doba na běhání? Rozhodně ano!