Menu
oBěhání.cz
Jak běhat

Běhání a sex. Zlepšují vaše výkony sexuální život?

Zatímco pravidelný pohyb zvyšuje chuť na sex, pozitivní vliv milostného aktu na naši výkonnost není jednoznačný. Jak spolu souvisí běhání a sex a dají se obě činnosti zkombinovat ve prospěch druhé?

Páry, které po pár letech nicnedělání vstaly z gauče a začaly se věnovat sportovní aktivitě, zaznamenají zpravidla zvýšení libida a sexuální činnosti.

Jak běhání zlepšuje sex

Když běháme několikrát týdně, cítíme se jako světoví šampioni a nejspíš shodíme i pár kilo. Proto si připadáme (a jsme) více sexy a stoupá i naše chuť vyplavit hormon štěstí-endorfin i jinak, než sportovním výkonem.

A co si budeme povídat, pokud je naše tělo zvyklé na pravidelný sportovní výkon, méně se potíme a funíme, což ke kvalitě sexuálního života výrazně přispívá.

Pokud máme my ženy stálého partnera, jsme pro něj přitažlivější – rád nás vidí doběhnout domů vyčerpané a šťastné a mnohdy dojde na věc ještě v teniskách.

Z mužů dělá běhání lepší milence, protože snižuje pravděpodobnost výskytu erektilní dysfunkce. Ta je způsobená nesprávnou cirkulací krve. Zvýšená kardiovaskulární aktivita, jako je běh, se podílí na prevenci ucpávání tepen a zajišťuje správné proudění krve – to znamená, že krev proudí také tam, kam je potřeba a vylepšuje tak sexuální výkony.

Běhání a posilování. 4 snadné cviky pro každého běžce

Jako běžci také získáme lepší vztah k vlastnímu tělu a napumpujeme tak svoje sebevědomí – proto se chceme milovat častěji a nevyžadujeme žádný sex za pološera.

Jak sex zlepšuje běžecký výkon

Běhání a sex – je vhodné být sexuálně aktivní, pokud trénujeme na důležitý závod nebo bychom měli šetřit energii?

Odpovědi odborníků nejsou jednoznačné. Sexuologové vidí běžný partnerský sex při přípravě na závod pozitivně – ve většině případů nejsou sexuální hrátky vyčerpávající a jako odreagování se při tréninku doporučují. Rekreační běžci se také shodují na tom, že skvělý sex rovná se skvělý běh a trénink s partnerem navíc (pokud běhají oba) zvyšuje vzájemnou přitažlivost.

Nejžhavější polohy při sexu. Proč se nám tak líbí?

Kdy může sex uškodit výkonu

Negativní vliv na výkon ale může být fyzicky náročná sexuální aktivita večer před závodem. Nemluvě o tom, pokud sex provádíme v noci před výkonem místo toho, abychom se pořádně vyspali.

Sexuolog Jaroslav Zvěřina také upozorňuje, že negativní vliv na výkon může mít množství sexu s novým partnerem – protože do toho dáváme všechno a třeba několikrát denně. Stejně tak sex na party s neznámým člověkem rozhodí před závodem naše soustředění. „Zde jde spíše o navozenou únavu a někdy též negativní emoce, dané problematickou nebo citově zatěžující situací, “ vysvětluje docent Zvěřina.

Běhání a sex – skvělá dvojka?

Ano! Odborníci i vrcholoví atleti se sice shodují na tom, že večer před závodem je lepší si v klidu projít trasu a nezneklidňovat svojí mysl i tělo sexuálními výkony – při hobby běhání má ale trénink pozitivní vliv na sex. Cítíme se totiž přitažlivější a toužíme po dalších endorfinech.

Běžecká jóga. Zvýší výkonnost a urychlí regeneraci

A jak ovlivňuje sex běhání? Minimálně – prostě jsou to dvě kardiovaskulární aktivity, které jdou dohromady. I když zvýšená sexuální činnost z vás maratonce za noc neudělá, vaše tréninky rozhodně neohrozí, naopak.

Ohodnoťte tento článek:
3,8
Právě čtete

Běhání a sex. Zlepšují vaše výkony sexuální život?