Menu
oBěhání.cz
Vybavení na běhání

Virtuální realita pro běžce slibuje více zábavy a lepší výkony

Redakce

Redakce

18. 3. 2018

Běhání je jeden z nejoblíbenějších sportů. Jsou lidé, kteří běhají za každého počasí. Někdy je to ovšem o zdraví. Pak nastupují běžecké pásy. Někdy je to ale nuda. Blýská se už na lepší časy. Jde to i jinak. S virtuální realitou.

Za ledovatky a velkých mrazů se nedá pořádně běhat. Někdo si jde raději do tělocvičny zaběhat na pás, když není ideální počasí. Běháte na pásech a přitom vám hraje hudba, aby se lépe běželo. Ovšem takhle vás to může bavit chvíli. Když běháte v přírodě, třeba i s přáteli, je to o něčem jiném. Cesta mnohem rychleji ubíhá a sportování vás baví daleko více.

Virtuální realita pro cyklisty

Tohoto nápadu se chytli ve Zwiftu. Už dříve vyzkoušeli trenažér pro cyklisty na podobné bázi, kdy se zapojí domácí turbo trenažér k počítači nebo televizi a pomocí snímače rychlosti pak jedete na kole a před vámi probíhá virtuální svět. Této zábavy už využívá přes půl miliónu cyklistů. Zwift pomáhá sdílet zábavu při sportu. Lidi, které vidíte, vypadají jako skuteční. Máte pak pocit, že nejste sami.

I běžci mají virtuální realitu

Nyní se toto zpestření při pohybu dostalo ve zkušební beta verzi na řadu i pro běžce. Zwift se snadno nastaví, můžete si přizpůsobit i vlastní avatar. Nastavíte si cíle, můžete se i připojit ke skupince, se kterou budete udržovat tempo. Tempo běhání můžete samozřejmě vybrat podle skupiny, která bude rychlostí vyhovovat, takže to nebude nad vaše síly. Důležité je dobře nastavit obrazovku, aby člověk mohl běžet přirozeně a neničit si záda špatným nakloněním.

Podle dosavadního testování to vypadá, že tento způsob běhu bude mnohem rychlejší a efektivnější, než když běháte třeba pouze za zvuku hudby. Běh v přírodě asi nic nenahradí, ale tohle je zajímavá šance, když není jiná možnost.

Protože se jedná o beta produkt, bude také určitě ještě vylepšován.

Baví vás chodit na běžecký pás nebo běháte pouze venku? Podělte se s vašimi názory v diskuzi pod článkem.

Ohodnoťte tento článek:
4,3
Právě čtete

Virtuální realita pro běžce slibuje více zábavy a lepší výkony