Menu
oBěhání.cz
Vybavení na běhání

5 nejlepších dárků pro běžce. Tohle musí mít!

Redakce

Redakce

10. 4. 2018

Máte v rodině nebo ve svém okolí nadšeného běžce, kterému se blíží narozeniny a nevíte, co mu dát? Máme pro vás tip na 5 nejlepších dárků pro běžce!

5 nejlepších dárků pro běžce

Na rozdíl od dalších členů rodiny, jsou běžci a nákup dárků mnohem menším oříškem. Možností je totiž nepřeberně, ať už se jedná o začátečníka nebo veterána maratonů.

1. Vybavení

Vybavení a doplňků na běhání není nikdy dost! Nepostradatelným pomocníkem je kvalitní funkční prádlo, které nezklame v jarních studených ránech, pouzdro na telefon, designová lahev na pití nebo běžecký batůžek. Potěší i balení sportovních ponožek, protože ponožkožrouti jsou neúnavní.

Chybu neuděláte ani koupí doplňků stravy jako jsou protein, BCAA na regeneraci nebo kloubní výživa. Pokud se v této oblasti moc nevyznáte, není nic jednoduššího než zajít do sportovního obchodu a nechat si poradit od povolaných.

Nemá váš běžec ještě sportovní hodinky neboli sporttester? Tak to je čas to napravit! Uvidíte, že se mu rozzáří oči a bude mít nefalšovanou radost. Tohle je jasná trefa do vkusu a hlavně velká pomůcka k tréninku.

Vybíráte fitness náramek nejen na měření tepu. Jak si správně vybrat?

2. Příběh do sluchátek

Běžecká průprava bere spoustu času a tak se může stát, že běžec nemá čas na kdysi tolik milované knížky. Pokud u vás doma máte přesně takového běžce-knihomola, pořiďte mu audioknihy. Díky tomu si zatrénuje a zároveň se duševně obohatí.

A když už jste v tom, kupte mu i běžecká sluchátka, která ho při běhu nebudou trápit a nebudou padat! Ocení to.

3. Běžecký deník

I člověk, co si běhá jen tak pro radost a bez závodních úmyslů, si rád zapisuje svoje výkony a počítá naběhané kilometry. Věnujte mu proto knížku ideální na tyhle zápisy, kde si může sestavit tréninkový plán, zapsat si každý výběh a lokalitu a pocity po doběhnutí.

Knihy o běhání. Nejlepší inspirace a znalosti v 8 titulech

Není nic lepšího než si na konci roku sednout a hrdě si prolistovat svoje úspěchy. Zahřeje to na duši a navíc je to motivace do budoucna.

Různé druhy tréninkových deníčků a běžecký diářů seženete v českých obchodech i v zahraničí.

4. Kurzy a permanentky

Máte-li doma běžce začátečníka, uděláte mu radost běžeckým tréninkem nebo kurzem v běžecké škole. Naučí se tam správnou techniku, aby zbytečně neubližoval svému tělu a ještě si užije chvíle se stejně naladěnými lidmi.

Pro pokročilejší běžce se hodí kurz sportovní výživy, kde jim poradí, jak si vhodně sestavit jídelníček pro co nejlepší výkon a pevné zdraví. Radost udělá i permanentka do fitness centra nebo bazénu, kde můžou dál rozvíjet svojí fyzičku.

Běhání a výživa. Vsaďte na kvalitní sacharidy a dostatek minerálů

5. Celodenní rozmazlování

Regenerace a odpočinek jsou při sportu stejně důležité jako pohyb. Svaly se nemůžou namáhat donekonečna a pokud se jim nevěnuje dostatečná péče, můžou někdy zlobit. Nejlepší je tomu předcházet, a to jak starostí o své tělo, tak rozmazlováním.

Každý běžec ocení poukázku do wellness centra. Ať už to budou masáže, sauna nebo vířivka, trefíte se mu do chutě a ještě uděláte něco pro jeho zdraví a pohodu. Pokud má wellnessu dost, můžete se poohlédnout i po kurzech kineziotapingu.

Ohodnoťte tento článek:
3,2
Právě čtete

5 nejlepších dárků pro běžce. Tohle musí mít!