Menu
oBěhání.cz
Životní styl sportovců

7 důvodů, proč si do práce „zaběhnout“

Kateřina Machová

Kateřina Machová

19. 1. 2022

„Běhala bych, ale není čas,“ stěžujete si? Tuto a další věty vám vyvrátíme tak, že je i vy samy začnete považovat za výmluvy. Přinášíme vám sedm benefitů, které můžeme během do práce získat. Dokážete některé samy vyjmenovat?

1. Probudíte sebe i svůj metabolismus

Čerstvý vzduch po ránu vás probudí lépe než dvojité espresso. Že ne? Vzpomeňte si, jak jste po běhu plná energie a chuti do dalších aktivit. Běh do práce je skvělý způsob, jak nastartovat nejenom hlavu na kreativní nápady, ale i váš metabolismus, který tak bude pracovat už od brzkých hodin… A díky tomu si dáte dezert po kávě s menšími výčitkami i „následky“, zkrátka bude chutnat lépe!

2. Dobrá nálada už od rána

Ranním (zrychlovaným, pomalejším či joggingem) během do práce získáte lepší náladu už od rána, v práci budete těžit z endorfinů ještě alespoň do oběda. Cestou z práce si zase můžete vyčistit během hlavu a odhodit všechny starosti. Domů tak přiběhnete spokojenější, což ocení jistě všichni členové vaší domácnosti.

3. Splněný tréninkový plán bez výmluv

Opravdu ráda byste plnila svůj předepsaný tréninkový plán, ale „prostě není čas“? Tak tuhle výmluvu už nebudete muset použít. Přivstaňte si, slevte trošku ze svého komfortu a jakmile si na rutinu zvyknete, dodržování plánu se vám již nebude zdát tak nemožné.

4. Běh do práce vám ušetří čas

Nestíháte si před prací zaběhat? „Kdybych tak pracovala od 9/10 a ne od 8. Hodiny ranní, běhala bych i ráno,“ a další podobné věty jsou u vás naprosto běžné? A co když vám řekneme, že leckdy, hlavně ve velkých městech, vyjde cesta „po svých“ a cesta nějakým dopravním prostředkem (či kombinací prostředků) téměř na stejno? Na toto téma byl aplikován menší „výzkum“ – a opravdu, běh v hlavním městě vyšel lépe než jiné varianty dopravy. Je to logické, přeplněné město je jako džungle, odkud prostě chvíli trvá, se vymotat. Během můžete využívat nejrůznější cestičky a zkratky, takže čas vám běh naopak pomůže ušetřit! A vy tak budete mít více času nejenom pro sebe, ale i pro své blízké a aktivity s nimi.

5. Běh do práce ušetří vaši peněženku

Běh nejen šetří čas, ale také peněženku. Ušetříte za benzín, jízdenky, případně i za fitness centrum či jinou lekci. Schválně si spočtěte, jakou sumu vám všechny tyto výdaje „hodí“ měsíčně. Nevyplatí se, alespoň v teplých měsících, využívat tento způsob přemisťování?

6. Lepší fyzička cestou do práce

Už dost výmluvám, že byste bývaly byly v lepší formě, jen kdyby opět byl čas, kdyby byl prostor, kdyby byla fitness centra otevřená. V kondici můžete zůstat (a zlepšovat si ji) i při běžných denních aktivitách nebo zapojení jednoduchých běžných denních úkonů, které se ale poté nasčítají a vydají týdně za lekci v posilovně. A běh může být právě takovou aktivitou, zlepšujte se cestou do práce alespoň dvakrát týdně a za čtvrt roku uvidíte velké pokroky, nejenom výkonnostní, ale často i v hubnutí. Nezapomeňte se ovšem vždy před během protáhnout, a nezapomeňte na to ani po výkonu. Alespoň základní cviky jsou naprosté minimum.

7. Spokojenost cestou z práce

Znáte to, často odcházíme ze zaměstnání naprosto „vycucnutí“, unavení, zahlceni problémy a myšlenkovými pochody, které si často s sebou bereme i domů. Jak „vypnout“? Tušíte správně, endorfiny spolu s načerpáním vitaminu D zodpovědným za lepší náladu, můžeme načerpat naprosto jednoduše: během.

 

Těchto sedm benefitů běhu do práce, kromě dalších nesporných, týkající se zlepšení našeho zdraví, které již všichni známe, může mít skutečně velký vliv na naši náladu a rozpoložení nejenom v daný den, ale i do dalších dní. Zkusme si z běhu do práce udělat nový pozitivní návyk a sledujme benefity na našem těla i duši.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

7 důvodů, proč si do práce „zaběhnout“